Artykuł sponsorowany

Łazienka, choć na ogół jest niewielkim pomieszczeniem, musi być ergonomiczna i funkcjonalna, tak byśmy mogli swobodnie się w niej poruszać i mieć wszystko, co potrzebne pod ręką. Oprócz wanny lub prysznica, umywalki, toalety, a często także pralki potrzebujemy wyposażyć ją w wiele innych elementów, które uczynią naszą łazienkę wyjątkową.

Po pierwsze szafki

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni posiadają mnóstwo kosmetyków i przyborów do codziennej pielęgnacji ciała. Te wszystkie przedmioty najczęściej znajdują dla siebie miejsce właśnie w łazience. Oprócz tego meble łazienkowe powinny pomieścić także proszki, płyny do płukania i inne specyfiki niezbędne do prania. Właśnie dlatego ważne by szafki były pojemne. Im więcej półek i szuflad tym lepiej, ułatwi nam to segregacje przedmiotów, dzięki temu łatwiej nam będzie znaleźć potrzebne rzeczy.

Obecnie w łazience najczęściej stosuje się wykonane z lakierowanych płyt meble łazienkowe. Sklep  fajnalazienka.com posiada w swojej ofercie wiele tego typu projektów szafek, które dzięki takiemu rozwiązaniu, mimo panującej w pomieszczeniu wilgoci, nie ulegną zniszczeniu przez wiele lat. Najczęściej do łazienki wybierane są podłużne szafki oraz szafka z szufladami montowana pod umywalką. Dobór kolorystyki uzależniony jest od pozostałych elementów znajdujących się w łazience. Jeśli ściany i podłoga pokryte są płytkami w intensywnych kolorach i nieokiełznanych wzorach, koniecznie zdecydujmy się na jednolitą, stonowaną barwę szafek. Przez ostatnie sezony króluje kolor biały, który pasuje do wszystkiego i jest łatwy w czyszczeniu.

Artykuły dekoracyjne

Meble łazienkowe warto uzupełnić dodatkami. Ozdobny wieszak na ręczniki, dozownik na mydło o niespotykanym kształcie czy ciekawy pojemnik na szczoteczki to elementy tylko na pozór niewiele znaczące. Dobrane w przemyślany sposób sprawią, że łazienka będzie nietuzinkową przestrzenią. Bardzo ważne jest także lustro, jeśli natomiast w pomieszczeniu jest bardzo mało miejsca, warto zainwestować w takie, które spełni jednocześnie funkcję szafki, w której  możemy ukryć kosmetyki i inne drobne przedmioty.

Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby na parapecie hodować roślinki, doniczki z zielonymi kwiatami lubiącymi wilgoć to interesujące rozwiązanie, które sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało oryginalnie. Najlepiej wybrać skrzydłokwiat, prócz wilgotnego podłoża potrzebuje rozproszonego światła, z kolei Kroton to roślinka, która lubi wysokie temperatury, intensywne światło oraz wilgoć. W łazience będzie bujnie rosła także światłolubna Palma Waszyngtonia, Dracena czy Tilandensja. Jeśli chcemy, aby łazienka była nieco romantyczna, znajdźmy w niej na kilka świeczek zapachowych.