Artykuł sponsorowany

Kuchnia, w szczególności ta otwarta, jest jednym z ważniejszych – nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale i estetycznym – pomieszczeń w naszych domach. Ważne jest odpowiednie jej urządzenie, w szczególności strefy zmywania, której centralnym punktem jest zlewozmywak. Rodzaje zlewów, jakie mamy aktualnie do wyboru – jednokomorowe, dwukomorowe zlewy z ociekaczem (zlew z ociekaczem producenta Sink Quality), wykonane z różnych materiałów i dostępne w różnych kolorach – zapewniają idealne dopasowanie do tego, jak chcemy, aby wyglądała nasza zindywidualizowana strefa zmywania.

Organizacja przestrzeni wokół zlewozmywaka

Przy zlewozmywaku warto ulokować- jeśli taki sprzęt jest w planach- zmywarkę, dzięki czemu nie będziemy musieli wędrować z brudnymi lub wstępnie wypłukanymi naczyniami i garnkami odłożonym w zlewozmywaku po całej kuchni.

Aby sama strefa zmywania wyglądała estetycznie musimy pamiętać o wszystkich akcesoriach, jakich będziemy używali do zmywania. Gąbki, ściereczki oraz szczotki powinny mieć swoje stałe miejsce. Niechlujne rozrzucenie ich w zlewie lub na ociekaczu nie wygląda porządnie i tworzy chaotyczny bałagan. Warto zainwestować zatem w dedykowane pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych lub ze stali nierdzewnej, do których będziemy mogli odłożyć użyte do zmywania sprzęty.

Skuteczne mycie naczyń w zlewie wsparte musi być oczywiści odpowiednim środkiem myjącym. Płyn do mycia naczyń warto przelewać do dopasowanych do stylu i kolorystyki naszej kuchni dozowników, które oprócz niewątpliwych walorów dekoracyjnych, zapewniają również łatwiejsze i precyzyjniejsze dozowanie odpowiedniej ilości płynu. Pojemnik na płyn i gąbki można z powodzeniem zastąpić specjalnymi szczotkami z dozownikami płynu, które okresowo będziemy uzupełniali środkiem myjącym.

Organizacja przestrzeni pod zlewem

Zlewy wpuszczane, jak zlew z ociekaczem producenta Sink Quality umieszczane są zazwyczaj w dedykowanych szafkach- które wymagają zorganizowania. Tradycyjnym rozwiązaniem wykorzystującym przestrzeń pod zlewozmywakiem w kuchni- jest umieszczenie tam kosza na śmieci. Jednakże w obecnych czasach, w których obowiązkowym stało się segregowanie odpadów- przestrzeń pod zlewem może nie być wystarczająca na umieszczenie tam kilku pojemników na odpady.

Gdy jednak posiadamy odpowiednią do umieszczenia w niej koszy na śmieci szafką, jak najbardziej możemy wykorzystać ją w ten sposób. W przestrzeń pod zlewem wkomponować można dedykowane systemy do segregacji odpadów, w których znajdziemy kompaktowe pojemniki na poszczególne rodzaje odpadów. Możemy zdecydować się na systemy wysuwne, montaż pojemników na ścianach bocznych szafki lub na wewnętrznej stronie frontów. Podejmując decyzję musimy uwzględnić syfon przyłączony do wybranego rodzaju zlewozmywaka.

Jeśli jednak nie chcemy mieć pod zlewem kosza na śmieci? Możemy zdecydować się na wiele innych rozwiązań. Szafka pod zlewem z ociekaczem producenta Sink Quality może posłużyć jako miejsce do magazynowania środków czystości. Możemy zainstalować w niej półki lub wysuwane szuflady, umieszczając drobiazgi lub narzędzia. Wszystko zależy jedynie od naszych potrzeb i naszej wyobraźni.