Artykuł sponsorowany

Odzież robocza i odzież BHP to nieodzowne wyposażenie pracownika w wielu fabrykach i zakładach produkcyjnych. Aby jednak spełniała swoją rolę, powinna być dopasowana do specyfiki stanowiska, czynności wykonywanych przez zatrudnionego, a także charakteru firmy. Musi być również dobrej jakości i zapewniać komfort wykonywania codziennych obowiązków. Jakimi kryteriami się kierować podczas zakupów? Co wartego uwagi oferuje hurtownia odzieży roboczej?

Dobrze zaopatrzona hurtownia odzieży BHP, zarówno stacjonarna hurtownia BHP, jak również internetowy sklep BHP, oferuje bardzo szeroki asortyment, w tym ubrania robocze i ochronne o różnych właściwościach, a także wysokiej klasy obuwie robocze.

Odzież robocza – wymogi

Na co zwrócić uwagę, przeglądając propozycje hurtowni odzieży roboczej czy sklepu BHP? Jak wspomnieliśmy już wyżej, kluczowym kryterium jest specyfika wybranego zawodu lub konkretnego stanowiska pracy. Wybór masz spory. Sklep internetowy BHP oferuje zarówno ubrania odporne na wysokie czy niskie temperatury, zabezpieczające przed zranieniem ciała czy szkodliwym wpływem chemikaliów, ognioodporne… Wszystko zależy od wyzwań, z którymi będzie mierzył się pracownik.

Pod uwagę weź konkretne przepisy regulujące kwestie bezpieczeństwa w danym zakładzie pracy, pomieszczeniu, na stanowisku.

Jaką odzież roboczą warto wybrać?

Warto pamiętać, że – poza parametrami czysto technicznymi – ubrania powinny również umożliwiać swobodne i nieskrępowane wykonywanie obowiązków. Wybór jest spory – obejmuje kurtki, bluzy, koszulki, spodnie i kombinezony, a także buty, rękawice robocze czy nakrycia głowy.

Duże znaczenie ma to, w jakich warunkach pracuje zespół. Kurtki i ciepłe bluzy robocze przydadzą się przede wszystkim podczas wykonywania obowiązków na świeżym powietrzu, w chłodniach lub halach, w których panują niższe temperatury. W tej kategorii znajduje się zarówno odzież cieplejsza, której podstawową rolą jest zagwarantowanie komfortu termicznego, jak i ubrania przeciwdeszczowe. Dostępne są także różne modele spodni: tradycyjne, ogrodniczki lub pełne kombinezony. Charakteryzują się one odpornością na uszkodzenia mechaniczne, na przykład rozdarcia.

Obuwie ochronne

Na wielu stanowiskach bardzo ważną rolę odgrywają buty chroniące stopy przed czynnikami zewnętrznymi. Muszą być wygodne i nie powodować otarć, ale jednocześnie zabezpieczać stopy przed uszkodzeniem mechanicznym czy oddziaływaniem substancji chemicznych.