Artykuł sponsorowany

Wybierając meble do łazienki, należy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń, funkcjonalność i specyficzne potrzeby w tym właśnie pomieszczeniu. Jakie meble polecane są do łazienek i jakie powinny spełniać one wymagania? Doradzamy!

Szafka z blatem pod umywalką

Jest to obecnie najczęściej kupowany mebel, który zapewnia miejsce do przechowywania i blat pod umywalkę.

Należy wybrać taką szafkę, która pasuje do rozmiaru łazienki i oferuje dużo miejsca na przybory toaletowe i inne niezbędne rzeczy, na przykład może być ona wyposażona w praktyczne szuflady albo w otwierane półki, dlatego warto porównać ze sobą różne propozycje, aby znaleźć najlepsze umeblowanie.

Tego rodzaju szafki mogą być wykonane w różnych wariantach, między innymi mogą być one wyposażone w praktyczne blaty kamienne wykonane z granitu albo z marmur, albo też blaty drewniane czy imitujące drewno.

Szafki lub półki do przechowywania

Dodatkowe szafki lub półki do przechowywania mogą pomóc w utrzymaniu porządku w łazience. Można zdecydować się na zestaw szafek ściennych lub otwartych półek do przechowywania ręczników, przyborów toaletowych i innych artykułów łazienkowych.

Gdy poszukiwane są takie szafki, warto odwiedzić salon łazienek Kraków w którym można znaleźć szeroką gamę mebli łazienkowych od wielu producentów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Miejsce do siedzenia

Taboret lub ławka mogą służyć wielu celom w łazience. Może służyć jako miejsce do siedzenia podczas pielęgnacji ciała lub jako powierzchnia do układania ręczników lub przedmiotów dekoracyjnych.

Poszukaj solidnego i odpornego na wilgoć materiału, na przykład można zdecydować się na emaliowane taborety metalowe albo na wykonane z drewna egzotycznego ławki łazienkowe.

Szafka nad toaletą

Wykorzystaj przestrzeń nad toaletą, instalując w niej dopasowaną szafkę. Może ona zawierać praktyczne półki lub szafki, które zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania ręczników, przyborów toaletowych.

Wieszaki i haczyki

Do łazienki warto również dodać wieszaki na ręczniki lub haczyki. Mogą być montowane na ścianie lub wolnostojące i powinny być umieszczone w dogodnym miejscu w pobliżu prysznica lub wanny.

Wózek łazienkowy

Kompaktowy wózek łazienkowy na kółkach może być wszechstronnym rozwiązaniem do przechowywania.

Może pomieścić ręczniki, przybory toaletowe i inne przedmioty, które można łatwo przenosić w razie potrzeby, na przykład można umieścić je w trakcie kąpieli bliżej prysznica albo wanny, aby mieć do nich łatwiejszy dostęp.

Lustro

Chociaż nie jest to stricte mebel, lustro jest niezbędnym elementem każdej łazienki. Wybierz lustro, które pasuje do stylu łazienki i będzie również odpowiednio duże.

Ciekawym wyborem może być również wykorzystanie szafki wyposażonej w lustro, która będzie pomocna w przechowywaniu produktów kosmetycznych oraz akcesoriów. Takie szafki mogą mieć jedno lustro albo dwa lub trzy lustra, za którymi znajdują się półki.