Artykuł sponsorowany

Samodzielna produkcja energii elektrycznej sprawia, że rachunki za prąd są niższe, a użytkownik może całkowicie uniezależnić się od dostawcy prądu. Z tego powodu popularność fotowoltaiki w Jaśle nie maleje i wciąż spora grupa inwestorów decyduje się na jej instalację. Dla ułatwienia inwestycji użytkownicy mogą skorzystać z dofinansowania, które jest znacznym wsparciem dla osób planujących montaż fotowoltaiki.

Nasłonecznienie w powiecie jasielskim

Panele słonecznie generują energię nie tylko w słoneczne dni, jednak podczas takiej pogody ich wydajność jest największa. Gdy niebo jest spowite chmurami, fotowoltaika wykorzystuje rozproszenie promieniowania do wytwarzania energii elektrycznej. W Jaśle i całym powiecie jasielskim nasłonecznienie jest na przyzwoitym poziomie i wynosi średnio 1150 kWh rocznie. Takie warunki sprawiają, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną w Jaśle z pewnością szybko się zwróci.

Możliwości, jakie daje fotowoltaika w Jaśle

Nieustanny wzrost kosztów energii elektrycznej, rozwój programów dotacyjnych i innych form dofinansowania do fotowoltaiki determinują przechodzenie coraz większej ilości użytkowników na ekologiczne formy ogrzewania budynków. Ponadto w obliczu rosnących cen prądu oraz możliwości wspierania inwestorów opłacalność fotowoltaiki w Jaśle jest duża. Instalację można dopasować do indywidualnego zapotrzebowania na energię, więc gospodarstwa domowe, rolnicy oraz podmioty gospodarcze mogą czerpać wiele korzyści z energii odnawialnej.

Na czym można zaoszczędzić?

Wzrost cen energii elektrycznej jest w obecnych czasach pewny. Zwrot z inwestycji w fotowoltaikę możliwy będzie do uzyskania szybciej. Jednak decydując się na fotowoltaikę w Jaśle warto pamiętać o tym, że oszczędności nie można szukać w jakości komponentów, a  wyłącznie w doborze odpowiedniej technologii.

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych w Jaśle

Ze względu na wysokie zainteresowanie mieszkańców Jasła i okolic inwestycjami w fotowoltaikę miasto włączyło się w program aktywnego wsparcia, finansowany w ramach programu “Mój Prąd”. Gmina Jasło postawiła sobie za cel rozpowszechnienie produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii i udziela mieszkańcom dofinansowania na zakup, montaż oraz uruchomienie instalacji fotowoltaicznej.

Jak wybrać najlepszego wykonawcę instalacji fotowoltaicznej w Jaśle?

Poszukując firmy instalatorskiej, warto skorzystać z oferty lokalnego przedsiębiorstwa, która dysponuje ekipą fachowców. Profesjonalny wykonawca zaoferuje wysokogatunkowe komponenty instalacji fotowoltaicznej, przeprowadzi sprawny montaż i zapewnia serwis pogwarancyjny. Dzięki temu użytkownik będzie miał gwarancję wysokiej jakości całego systemu oraz komfort użytkowania paneli słonecznych przez długi czas. Specjaliści od fotowoltaiki dobierają optymalne rozwiązania dla każdego budynku, pomagają dopełnić formalności i uzyskać dotację do inwestycji. Firmą, która świadczy tego typu kompleksowe usługi, jest Eco Energy z Rzeszowa – lider w branży fotowoltaicznej na Podkarpaciu.