Artykuł sponsorowany

Ogrzewanie podłogowe jest obecnie niezwykle popularnym systemem rozprowadzania ciepła. Chociaż stawiają na nie przede wszystkim osoby budujące nowe domy, ogrzewanie podłogowe coraz częściej montuje się również w starych domach i mieszkaniach, poddawanych kapitalnym remontom. Dlaczego? Ano dlatego, że ogrzewanie podłogowe ma mnóstwo zalet, a za sprawą frezowania rowków jego montaż staje się niezwykle prosty! Jakie są największe korzyści wynikające z montażu ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe a rozprowadzanie ciepła

Tym, na co najczęściej zwraca się uwagę w kontekście ogrzewania podłogowego, jest równomierne rozprowadzanie temperatury, co – mówiąc wprost – jest niemożliwe przy tradycyjnym ogrzewaniu grzejnikowym. Kaloryfery w większości pomieszczeń są montowane na jednej, a w najlepszym przypadku dwóch ścianach. Co za tym idzie, grzeją miejscowo, a emitowane przez nie ciepło jest rozprowadzane niezbyt efektywnie. Żeby odczuć różnicę w temperaturach, wystarczy przez chwilę postać przy grzejniku, a następnie przenieść się pod przeciwną ścianę.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z podłogówką, która jest montowana na całej powierzchni salonu, sypialni czy jadalni. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, ciepło jest emitowane w takim samym stopniu, co gwarantuje lepszy komfort cieplny. Warto też wspomnieć o tym, że bardziej komfortową sytuacją dla człowieka jest ta, w której wyższa temperatura jest przy stopach, a niższa – w obszarze głowy.

Podłogówka zapewnia oszczędności

Spójrzmy prawdzie w oczy – ogrzewanie podłogowe nie cieszyłoby się tak dużą popularnością, gdyby się po prostu nie opłacało. Korzystny wpływ na domowe finanse to kolejny atut podłogówki. Równomierne rozprowadzanie ciepła sprawia, że odczuwany komfort cieplny można osiągnąć przy temperaturze niższej niż przy ogrzewaniu grzejnikowym. Nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać o tym, że w perspektywie roku może to przełożyć się na całkiem spore oszczędności finansowe.

Ogrzewanie podłogowe – inne zalety

Korzyści wynikające z ogrzewania podłogowego nie kończą się, rzecz jasna, na równomiernym rozprowadzaniu ciepła i oszczędnościach finansowych. Często wskazuje się także na korzystny wpływ ogrzewania podłogowego na… zdrowie. Podłogówka zmniejsza ilość kurzu wirującego w powietrzu, a co za tym idzie – zapewnia lepszą wilgotność powietrza w domu lub mieszkaniu oraz zapobiega gromadzeniu się roztoczy (co często ma miejsce przy ogrzewaniu grzejnikowym).

Wybierz ogrzewanie podłogowe z frezowanierowkow.pl

Wiele osób pewnie myśli: „wszystko pięknie, ale przecież trzeba kuć podłogę, bałaganić i przeprowadzać generalny remont…” Niekoniecznie! Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się ogrzewanie podłogowe frezowane, które jest bardzo proste w montażu. Jak przekonują specjaliści z firmy frezowanierowkow.pl, montaż takiej instalacji nie wymaga kucia posadzki, wymiany ościeżnic czy drzwi i wykonywania nowej wylewki. Jedynym wymogiem jest w zasadzie minimalna grubość wylewki – 40 mm. Więcej szczegółów możesz znaleźć na stronie frezowanierowkow.pl.