Artykuł sponsorowany

Kostka brukowa to materiał wykorzystywany powszechnie do wielu remontów i prac budowlanych na terenie miast, ale coraz częściej wkracza także na posesje prywatne. Tam także z jej pomocą jesteśmy w stanie stworzyć ciekawe kompozycje stylistyczne, a przede wszystkim utwardzić grunt i zwiększyć komfort korzystania z otoczenia naszego domu. W pobliżu domostw i w ogrodach jest ona bardzo chętnie układana z racji swoich właściwości, a jej użycie pozwala na uzyskanie trwałego podłoża na długie lata.

Popularna kostka brukowa do ogrodu

Popularne kostki brukowe do ogrodu to przede wszystkim kostki granitowe i betonowe. Chętnie wykorzystywane są również kostki o ciekawej fakturze, wykonane w nieco bardzie oryginalnym wzornictwie. Dodatkowo materiał taki jak łupki świetnie uzupełnia całość ogrodowej kompozycji tworząc ścieżki, przejścia i zabezpieczając nasze podłoże. W ofertach wielu firm nie brakuje również rozwiązań niesamowicie oryginalnych, które zaskakują. To chociażby podświetlana kostka brukowa.

Kostka brukowa z podświetleniem – to możliwe

Niektóre nowoczesne odmiany kostki brukowej tworzone są w wersji ze światłami LED. Ten przezroczysty rodzaj kostki brukowej chętnie wybierany jest chociażby na podjazdy przy domach czy też do zdobienia ścieżek na ogrodach. Jej zamontowanie w pewnych odstępach od siebie pozwala na podświetlenie otoczenia przepięknym światłem. Może mieć to walor dekoracyjny, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo korzystania z naszego otoczenia. Kostkę brukową do ogrodu sprzedają firmy takie jak gardenpartner.pl , które oprócz samego podłoża są w stanie zaproponować nam znacznie więcej produktów i usług dla ogrodu, zapewniając możliwość jego kompleksowej aranżacji za pomocą ich produktów.

Czy warto układać kostkę brukową samodzielnie?

Oczywiście, ułożenie kostki brukowej samodzielnie jest możliwe, ale nie zalecane z uwagi na to, że zazwyczaj nie posiadamy cięższego sprzętu. Jeżeli chcemy by praca była maksymalnie trwała, samo przygotowanie podłoża będzie stanowiło dość duże wyzwanie bez posiadania sprzętu. Bardzo często zamawiając kostkę brukową otrzymamy od razu informacje odnośnie możliwości jej ułożenia i ceny za taką usługę na terenie naszej posesji. Firmy brukarskie często współpracują ze sprzedawcami takiej kostki lub też sprzedawca posiada własny dział specjalistów zajmujących się układaniem kostki brukowej. Takie prace wykonane przez specjalistów przy użyciu solidnego sprzętu będą na pewno o wiele trwalsze.