Fot. V33

Remontując dom lub jego otoczenie chcemy wykańczać różne powierzchnie na ten sam kolor. Dotychczas wiązało się z koniecznością zakupu kilku farb – do metalu, drewna czy PCV. Dziś wystarczy sięgnąć po uniwersalną farbę Direct Protect firmy V33, która nie tylko doskonale sprawdzi się na każdej z tych powierzchni, lecz także zagwarantuje ich jednolitą kolorystykę.

Farba Direct Protect oferowana jest w 18 kolorach i w trzech rodzajach wykończeń: satynowym, metalicznym i piaskowym. Wyjątkowa formuła sprawia, że można nią malować powierzchnie z drewna, metalu, PCV, aluminium, ocynku, czy też powłoki galwaniczne. Użycie jednej farby na wielu różnych powierzchniach gwarantuje uzyskanie tego samego odcienia, ale również pozwala zaoszczędzić czas
i pieniądze. Zaletą znacznie ułatwiającą aplikację, jest brak konieczności wcześniejszego stosowania warstwy podkładowej. Farba posiada doskonałe właściwości kryjące.

uniwersalna farba Direct Protect V33 do metalu, drewna czy PCV

Fot. V33

Kolejnym jej atutem jest zabezpieczenie powierzchni przez okres do 7 lat. Produkt chroni przed oddziaływaniem zmiennych warunków atmosferycznych – mrozu, opadów, promieniowania UV. Wyjątkowe połączenie ochronno–dekoracyjnych właściwości Direct Protect sprawia, że łączy ona w sobie zalety kilku produktów. W celu uzyskania najlepszego efektu malowanie Direct Protect powinno odbyć się dwa razy, a w przypadku aplikacji pistoletem natryskowym należy nałożyć 3 warstwy. Należy również zachować odstęp 24 godzin pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw.

W przeciwieństwie do wielu obecnych na rynku produktów, Direct Protect nie wymaga stosowania podkładu. Natomiast niezbędne jest właściwe przygotowanie powierzchni. Przed przystąpieniem do malowania należy zatem usunąć łuszczącą się rdzę, wyrównać powierzchnię, a dodatkowo przeszlifować ją papierem ściernym i dokładnie odtłuścić (niektóre materiały, takie jak drewno i metal wymagają również dokładnego przemycia acetonem). Ostateczne właściwości i odporność powłoka uzyskuje po 15 dniach od wyschnięcia. Szczegółowe zalecenia producenta dotyczące przygotowania różnych rodzajów powierzchni znajdują się na etykiecie opakowania.

Cena – 46,78 zł/0,75 l.