Fot. Black&Decker

Firma Black&Decker wprowadziła na rynek nową, kompaktową szlifierkę kątową KG901. Jej mała tarcza o średnicy 115 mm i 3-pozycyjna rękojeść boczna umożliwiają pracę w ciasnych przestrzeniach i pod każdym kątem.

Szlifierka Black&Decker KG901 umożliwia precyzyjne cięcie i szlifowanie podczas komfortowej i bezpiecznej pracy. Narzędzie sprawdza się przy usuwaniu rdzy, cięciu metalowych rur, usuwaniu naddatków spawów i naddatków zaprawy murarskiej, czy cięciu i szlifowaniu płytek ceramicznych. Szlifierka przydaje się podczas wielu prac remontowych a także renowacyjnych w rękach każdego majsterkowicza.

Szlifierka kątowa Black&Decker KG901. Fot. Black&Decker

Szlifierka kątowa Black&Decker KG901. Fot. Black&Decker

Narzędzie jest wyposażone w silnik o mocy 900 W, charakteryzujący się doskonałą relacją pomiędzy mocą, masą i wielkością. Jednostka ta napędza 14-milimetrowe wrzeciono do prędkości 11000 obr./min. Możliwość włączenia blokady wrzeciona pozwala na szybką wymianę tarczy o średnicy 115 mm. Szlifierkę uruchamia się za pomocą suwakowego włącznika, który ma funkcję blokady podtrzymującą stan pracy ciągłej szlifierki.

Urządzenie wyróżnia długa, ogumowana rękojeść boczna, którą można zamocować w 3 różnych pozycjach. Rękojeść gwarantuje bezpieczeństwo oraz lepszą sterowalność szlifierką i znacząco poprawia komfort pracy. KG901 została wyposażona w szybko, łatwo i co ważne beznarzędziowo ustawianą osłonę, chroniącą użytkownika przed iskrami. Swobodę pracy tym nowym elektronarzędziem marki Black&Decker zapewnia kabel długości 2 m. Szlifierka jest dostępna w wersji bez akcesoriów lub wraz z poręczną walizką transportową.
Ceny: KG901 – 209 zł, KG901K (z walizką transportową) – 279 zł.