Artykuł sponsorowany

Kosiarka samojezdna to bardzo praktyczne urządzenie. Jest niezastąpione do koszenia trawników o dużym metrażu. Sprawdź, jaki model warto wybrać!

Jeżeli jesteś właścicielem bardzo dużego trawnika, warto zainwestować w kosiarkę samojezdną. To wyposażony w samodzielny napęd traktorek, za pomocą którego skosisz trawę w znacznie krótszym czasie niż z użyciem zwykłej kosiarki. Jeżeli zastanawiasz się, jaki model wybrać, koniecznie przeczytaj ten tekst!

Kosiarka samojezdna – dostosuj ją do rodzaju ogrodu

Przy wyborze kosiarki samojezdnej warto pamiętać, że powinna być ona dostosowana do rodzaju ogrodu. Do wyboru masz traktorki, ridery oraz kosiarki ZTH (o zerowym promieniu skrętu). Różnią się one m.in. umieszczeniem noży tnących. Ostrze w traktorku umieszczone jest pod maszyną. Dlatego ten model będzie się nadawał do równych terenów bez przeszkód (takich jak np. alejki kwiatowe). Z kolei w riderach noże tnące umieszczone są z przodu, dlatego takie urządzenie świetnie nadaje się do koszenia trawników z bogatą architekturą ogrodową. Alternatywą dla traktorków i riderów są kosiarki ZTH, które prowadzi się za pomocą dwóch specjalnych dźwigni. Są bardzo wydajne, dlatego idealnie nadają się do koszenia trawników o bardzo dużej powierzchni. Przed wyborem danego modelu pomocny może się okazać kosiarka samojezdna ranking, który pozwoli Ci wybrać idealny model, pasujący do Twojego trawnika.

Kosiarka samojezdna – jakie funkcje dodatkowe może posiadać?

Dostępne w sprzedaży kosiarki samojezdne, w zależności od modelu, posiadają różnego rodzaju funkcje dodatkowe. Mogą to być m.in.:

  • system chłodzenia silnika oraz filtrowania oleju – te funkcje umożliwiają dłuższe bezawaryjne funkcjonowanie urządzenia;
  • funkcja polegająca na zwalnianiu prędkości pracy kosiarki w przypadku koszenia wokół alejek kwiatowych i innych przeszkód;
  • możliwość samodzielnego demontażu agregatu i filtra powietrza;
  • funkcja zamiatania i odśnieżania – wymagają one jednak dokupienia odpowiednich akcesoriów do kosiarki.

Kosiarka samojezdna ranking

Jeżeli zastanawiasz się, jaką kosiarkę wybrać, warto sprawdzić kosiarka samojezdna ranking – https://zestawienie.pl/. Poniżej przedstawiamy trzy modele kosiarek samojezdnych o doskonałych parametrach, które są najbardziej popularne wśród klientów:

  1. Worx Landroid wr141e – to model, który idealnie nadaje się do ogrodów średniej wielkości. Jego zalety to przede wszystkim cicha praca, szybkość i zwinność.
  2. Kosiarka samojezdna NAC RLM800-NG – wysokiej jakości urządzenie o ergonomicznym kształcie. Dzięki nożom tnącym o doskonałej ostrości zapobiega wysychaniu końcówek. To niezwykle funkcjonalny oraz łatwy w obsłudze model.
  3. Bosch Indego Connect 350 – to model z możliwością obsługi z dowolnego miejsca. Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu jest bardzo wygodny w obsłudze.

Zakup dobrej kosiarki samojezdnej może się wydawać trudny. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnych modeli, co nie ułatwia wyboru. Jednak powyższe porady oraz ranking urządzeń z pewnością pomogą Ci w wyborze odpowiedniego sprzętu.