Artykuł sponsorowany

Krzesła wyprodukowane w latach 50., 60. i 70. są modne do dziś. Ich projektanci zadbali o wszelkie detale, dlatego meble z tego okresu są trwałe i stylowe. Obecnie moda na krzesła vintage wróciła, dlatego wiele osób zastanawia się, jak wykorzystać meble znalezione na strychu u babci lub na targach staroci. Sprawdź, gdzie warto połączyć krzesła vintage z nowoczesnymi meblami.

Krzesła vintage w biurze

Krzesła vintage są wykonane z najlepszych materiałów – mają solidne drewniane ramy, a ich tapicerka jest odporna na pękanie i przecieranie. Dzięki temu można wykorzystać je w biurze zarówno na miejscu do pracy, jak i w części przeznaczonej do przyjmowania interesantów. Z pomocą takich krzeseł tworzy się ciekawą aranżację, która w niczym nie przypomina nudnych, minimalistycznych biur. Styl vintage w przypadku krzeseł i odpowiednio dobranych dodatków sprawia, że biuro jest przyjaźniejsze niż aranżacje wnętrz pozbawione tapicerek, kwiatów itd.

Krzesła w stylu retro do salonu

Krzesła vintage odpowiednie do salonu łatwo znajdzie się w starych i nowych ogłoszeniach w sieci. Dzięki nim można zastąpić fotele w kąciku wypoczynkowym. Krzesła vintage można również dopasować do eleganckich drewnianych stołów, które przydadzą się do przyjmowania gości i organizowania rodzinnych imprez. Takie połączenie sprawdza się lepiej niż dostawienie stołu do kanapy lub narożnika, na którym siedzi się niewygodnie, gdy chce się zjeść posiłek.

Styl vintage w salonie jest ciepły i przytulny, gdyż oferta nowoczesnych produktów i mebli cechuje się minimalizmem. W aranżacji z wykorzystaniem krzeseł sprzed kilku dekad jest znacznie więcej elementów, które zachęcają do wypoczynku. Salon jest wypełniony kolorowymi tkaninami z tapicerek, koców i poduszek, a także drewnem, które stanowi bazę mebli produkowanych w latach 50. i 60.

Krzesła retro do jadalni

W jadalni często stawia się na dekoracje i meble z drewna, dlatego krzesła vintage w tym pomieszczeniu sprawdzają się znakomicie. Drewno jest ponadczasowe i odporne na intensywne użytkowanie, dlatego w jadalni nie ulegnie szybkiemu zaplamieniu resztkami jedzenia lub tłuszczem. Dodatkowo wykonane z drewna meble świetnie komponują się z materiałowymi poduszkami, dzięki którym można co jakiś czas zmieniać styl wnętrza. Latem siedziska krzeseł można ozdobić motywami kwiatów, jesienią postawić na czerwień lub żółć, zimą na wzory bożonarodzeniowe, a wiosną na zieleń, przywodzącą na myśl budzącą się do życia przyrodę.

Krzesło w stylu vintage do restauracji

Do restauracji potrzebne są nie tylko wytrzymałe krzesła i stoły. Równie ważne jest zadbanie o to, by wyposażenie wnętrza nawiązywało do charakteru kuchni w lokalu i zachęcało gości do jego odwiedzania. Krzesła vintage świetnie sprawdzają się w restauracjach, które serwują kuchnię tradycyjną lub stawiają na hipsterskie wyposażenie. Dzięki takim meblom restauracja ma swój unikalny styl i wyróżnia się na tle innych lokali. Dodatkowo meble vintage można niedrogo nabyć na różnych portalach lub otrzymać za darmo. Dzięki temu niewielkim kosztem urządzi się ciekawe wnętrze z duszą.

Mebel dla każdego!

Bez względu na to, gdzie postawi się krzesło w stylu vintage, z jego pomocą doda się wnętrzu oryginalności. Krzesło sprzed lat stanowi uzupełnienie aranżacji niedużej kawalerki, przestronnego salonu, w którym zastępuje fotel do czytania, bądź gabinetu, w którym stoi obok biurka zamiast nowoczesnego fotela na kółkach. Krzesło vintage można również ustawić w sypialni przy toaletce, by stworzyć swój własny salon piękności.