Pojęcie designerskie lampy ma bardzo szerokie znaczenie. To mocno zróżnicowane produkty, które powstały z inspiracji m.in. dekoracyjnym barokiem, falistą linią secesji czy geometrycznością art déco. Każda designerska lampa może diametralnie odmienić wnętrze, a nawet stać się głównym elementem aranżacyjnym wystroju.

Delikatne i elektryzujące lampy wiszące

Jeśli szukasz lamp do wnętrz minimalistycznych, które nie lubią przepychu, wybierz modele bardziej delikatne. Wśród tego typu produktów znajdziesz np. lampy ograniczone do podłużnego kształtu zintegrowanego ze źródłem światła LED. Niby prosty, ascetyczny kształt, a wnosi do wnętrza mnóstwo świeżości i podbija jego estetykę. Często to jeden detal może skupić na sobie uwagę i zagarnąć dla siebie aranżacyjną przestrzeń. Jest to np. nieregularna bryła klosza lub dekoracyjna żarówka. W podobnej konwencji utrzymane są niektóre lampy loft, które składają się jedynie z drucianej oprawy i miodowej żarówki. Połączenie tego koloru z czernią klosza i podstawy jest niezwykle atrakcyjne i tworzy niecodzienny klimat.

Fantazyjne kształty do ekstrawaganckich wnętrz

Oprócz stonowanych modeli lamp które są mniej nachalne pod względem aranżacyjnym, są też te o nieszablonowych kształtach. Sporo tego typu lamp różnego rodzaju zobaczysz np. tutaj:https://abanet.pl/197-designerskie-lampy . Mogą całkowicie zrewolucjonizować wnętrze, łamią schematy i zasady budowy tradycyjnych wzorów. Wśród nich znajdziesz m.in. ekskluzywne lampy o falistym kształcie w atrakcyjnej szacie barwnej. Wykończony na mat klosz w kolorze kości słoniowej czy miedzi delikatnie lub mocno pofalowany tworzy niebywały efekt. Podobne wrażenie wizualne i estetyczne tworzą lampy składające z kilku rozgałęzionych w różne strony ramion. Zakończone drobnymi puntami świetlnymi lub szklanymi kulami wyglądają zjawiskowo.

Wysmakowane i mocno dekoracyjne lampy stojące

Niezwykle ciekawą aranżację tworzą lampy stojące biurkowe lub podłogowe. Są to np. kolorowe tuby bogato zdobione tuby o różnych rozmiarach. Składają się z atrakcyjnych wzorów przypominających elementy kolorowego witraża. Przed rozświetleniem wyglądają zjawiskowo, a po zapaleniu efekt jest wielokrotnie ciekawszy. Takie lampki to bardzo dekoracyjne dodatki do salonów, sypialni i jadalni. Sprawdzą się również jako element ozdobny i doświetlający w korytarzu.

Mnóstwo nieszablonowych wzorów, kolorów i fantazyjnych kształtów lamp designerskich sprawia, że nie wiadomo, na którą się decydować. Jeśli chcesz dobrać produkt idealnie do wnętrza, zwróć szczególną uwagę na jego kubaturę i stylistykę. Kolory ścian, podłóg i dodatków są również bardzo ważne, dlatego każdy szczegół jest niezwykle istotny. Lampa designerska powinna być atrakcyjnym dodatkiem i ma dawać dobrej jakości światło. Podążanie za krzykliwą modą nie jest wiec zawsze najlepszym rozwiązaniem.