Fot. Bosch

Płyn po goleniu, waciki, pędzle do makijażu, zalotka do rzęs… Nawet w najmniejszej łazience musi się znaleźć miejsce na wiele kosmetyków i przyborów. Zastanawiasz się jak uniknąć bałaganu i ustawiania najpotrzebniejszych rzeczy nawet na rogach wanny? Rozwiązaniem Twoich problemów będzie praktyczny łazienkowy organizer. Dzięki niemu zaoszczędzisz dużo cennej przestrzeni, a wszystkie niezbędne akcesoria będą zawsze pod ręką.

Do wykonania pomysłowej półki z pojemniczkami na akcesoria kosmetyczne potrzebna jest tylko oszlifowana deska, przezroczyste słoiczki z okrągłymi szyjkami i metalowe obejmy z zaciskami, dostosowane średnicą do średnicy szyjek słoików. Kolor i sposób wykończenia deski (jasny lub ciemny, matowy lub na wysoki połysk) dobieramy do wystroju łazienki. Z kolei długość deski i liczba pojemniczków są uzależnione od ilości wolnego miejsca, jakie mamy na ścianie w łazience.

Montaż krok po kroku

Krok 1

Pracę rozpoczynamy od wyznaczenia na desce miejsc, w których zostaną przymocowane szklane pojemniki. Powinny być one rozmieszczone w równych odstępach. Długość półki i liczbę pojemników należy dostosować do ilości wolnego miejsca w łazience.

organizer łazienkowy na akcesoria kosmetyczne

Fot. Bosch

Krok 2

Następnie w zaznaczonych wcześniej miejscach cienkim wiertłem do drewna wiercimy otwory prowadzące. Używamy do tego wiertarko-wkrętarki akumulatorowej lub uniwersalnego młota udarowo-obrotowego, np. Bosch Uneo. Wiercimy przy wyłączonym udarze.

organizer łazienkowy na akcesoria kosmetyczne

Fot. Bosch

Krok 3

Cienkim wiertłem do metalu (ø 3 mm) nawiercamy metalowe opaski. Następnie przytwierdzamy je do półki w zaznaczonych wcześniej miejscach za pomocą wkrętów do drewna.

organizer łazienkowy na akcesoria kosmetyczne

Fot. Bosch

Krok 4

Na koniec umieszczamy szklane pojemniki – szyjami – w metalowych opaskach i dokręcamy zaciski. Gotową półkę przytwierdzamy do ściany na dwa kołki rozporowe. Dwa otwory na kołki wiercimy w ścianie za pomocą młotowiertarki lub akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch Uneo.

organizer łazienkowy na akcesoria kosmetyczne

Fot. Bosch

organizer łazienkowy na akcesoria kosmetyczne

Fot. Bosch

Dzięki nowej, pomysłowej półce zyskujemy sporo miejsca na drobne kosmetyki i akcesoria.  Ponieważ jest ona zarazem elegancka i oryginalna, dodatkowo cieszy oko swoim wyglądem.

 

To będzie potrzebne:

 • długa deska np. o wymiarach 115 x 24 x 1,5 cm (długość, materiał i kolor deski mogą być dobrane dowolnie)
 • 5 szklanych pojemników do przechowywania
 • 5 opasek ze stali nierdzewnej (ich rozmiar powinien być dostosowany do szklanych pojemników – sugerujemy od 70 do 90 mm)
 • 5 wkrętów do drewna o średnicy 3,5 mm i długości 12 mm
 • 2 kołki rozporowe np. o średnicy 8 mm z wkrętami (dostosowane do rodzaju ściany)
 • wiertarko-wkrętarka akumulatorowa i młotowiertarka lub np. akumulatorowy młot udarowo-obrotowy Bosch Uneo
 • wiertło do drewna (ø 1–2 mm)
 • wiertło do metalu (ø 3 mm)
 • wiertła do muru (ø zależnie od średnicy kołków)
  organizer łazienkowy na akcesoria kosmetyczne

  Fot. Bosch