Dziecko bardzo dużo czasu spędza w swoim pokoju, to jego mały świat. Tu się bawi, uczy i śpi. Na prawidłowy sen wpływa wiele czynników, jednak najważniejszym z nich jest odpowiednio dobrane łóżko, które pozwoli zregenerować siły po intensywnym dniu. Wybór łóżek dla dzieci jest ogromny, od tych w stylu klasycznym, po bardziej wyszukane w stylu domku czy samochodu. Różnorodność wzorów, umożliwia dobranie łóżka, które będzie nie tylko funkcjonale, ale również niezwykle modne. Co jest istotne w przypadku łóżek młodzieżowych. Wybór łóżka do sypialni dziecka powinien być dostosowany do wieku dziecka oraz przestrzeni, jaką mamy do zaaranżowania. Powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno sam wygląd mebla, jak i preferencje swojego dziecka.

Czym się kierować przy wyborze łóżka dla dziecka?

Wybieranie łóżka do dziecięcego pokoju jest nie lada wyzwaniem dla rodzica. Połączenie funkcjonalności z wyglądem, często jest zadaniem trudnym, ale wykonalnym. Łóżko jest niezbędnym elementem w wystroju pokoju dziecka już od najmłodszych lat. Pierwsze łóżeczko dla dziecka powinno być przede wszystkim bezpieczne. Mamy szeroki wybór łóżeczek z ochronnymi szczebelkami, które rosną razem z dzieckiem. Z takiego łóżeczka dziecko może korzystać on pierwszych dni życia do około 3. roku życia.

Dla przedszkolaków najbardziej odpowiednie będą łóżka wykonane z płyty laminowanej lub drewna. Model łóżka dla dziecka, jaki wybierzemy, nie może mieć ostrych krawędzi. Powinno być bezpieczne i stabilne. Dziecko w tym wieku, jest bardzo ruchliwe — ma niespożyte pokłady energii, więc nie trudno o upadek. W sklepach mamy szeroki łóżek tego typu, w różnych ciekawych modelach i kolorach. Wesołe dodatki, typu kolorowe poduszki czy maskotki pozwolą na ocieplenie pokoju dziecka. Innymi zasadami, będziemy się kierować w przypadku łóżek dla dzieci starszych. Rozmiar łóżka powinien być nie mniejszy niż 190× 80. Do wyboru są: łóżka piętrowe, tapczany, narożniki czy młodzieżowe wersalki. Wybór zależy od miejsca, jakim dysponujemy w pokoju oraz indywidualnych upodobań.

Istotną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę w przypadku zakupu łóżka dla dziecka, jest dodatkowe wyposażenie w pojemnik na pościel, który pozwala na zachowanie porządku w pokoju nastolatka. W takim pojemniku z łatwością zmieści się kołdra, poduszki czy ulubiony kocyk, a nam pozwoli zaoszczędzić miejsce w szafie.

Odpowiedni materac do łóżeczka dziecka

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka to inwestycja w zdrowie dziecka, na późniejsze lata. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na twardość materaca, oraz jakość użytych materiałów, z których jest zrobiony. Materac powinien być elastyczny i odpowiednio twardy tak, aby dobrze podpierał kręgosłup. Odpowiednio dobrany materac do łóżeczka dziecka, zapobiega wadom postawy i bólom kręgosłupa w późniejszym wieku. Jest to inwestycja na długie lata, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość kupowanego produktu. Nie zawsze jakość, idzie w parze z ceną produktu.

Szeroki wybór materacy dla dzieci, znajdziemy u renomowanego producenta Hilding na stronie https://www.materacesiedlce.pl lub https://abcsnu.pl – odpowiednio dobrany, posłuży nam przez długie lata, oraz zapewni spokojny i zdrowy sen dziecka. Dla najmłodszych dzieci warto wybierać materace, które są rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka, jak te od renomowanego producenta marki Hilding. Mamy wtedy pewność, że materiały, użyte do produkcji materaca, nie zawierają metali ciężkich i innych szkodliwych substancji, które mogą uczulać dziecko.