Fot. Benjamin Moore

Rzadko malujemy wnętrza farbami o wysokim stopniu połysku. A szkoda, bo dzięki nim można stworzyć niezwykle oryginalny wystrój. Pomalowane na błysk meble czy ściany mogą prezentować się naprawdę spektakularnie.

Malujemy na wysoki połysk

Szafę wnękową i kominek pomalowano na odcień CW-575 everard blue, emalią Advance 794. Fot. Benjamin Moore

Z połyskującymi farbami jest jak z biżuterią. Należy stosować je z umiarem. Udekorowane nimi meble, czy ściany na pewno będą grać pierwsze skrzypce i rzucać się w oczy. Dlatego idealnie nadają się do wyeksponowania pojedynczych elementów wystroju. Mogą to być na przykład same listwy, oryginalny w swojej formie mebel, ściana, sufit, czy podłoga.

Czym malować?

Warto postawić na farby wodorozcieńczalne. Są przeciwieństwem preparatów rozpuszczalnikowych, które nie tylko charakteryzują się nieprzyjemnym zapachem, lecz także malowanie nimi może odbić się niekorzystnie na zdrowiu, zwłaszcza, gdy ktoś jest alergikiem. Niedawno na rynku pojawiła się nowa wodorozcieńczalna emalia alkidowa marki Benjamin Moore o wysokim stopniu połysku – Advance 794 High Gloss. Jest przeznaczona do malowania drewna i metalu eksponowanych wewnątrz pomieszczeń. Jednakże z powodzeniem można jej użyć także do dekorowania ścian, malowania tapet, a nawet podłoży betonowych.

Malujemy na wysoki połysk

Sufit w kolorze rumba orange 2014-20, emalia Advance 794. Fot. Benjamin Moore

Dzięki swojej ekologicznej, wodorozcieńczalnej recepturze emalia Advance 794 High Gloss ma niemal niewyczuwalny zapach. Poza tym do minimum ograniczono ryzyko żółknięcia i pękania wymalowania w czasie, co było zmorą rozpuszczalnikowych emalii alkilowych. Po pracy do umycia rąk i narzędzi wystarczy czysta woda. Emalia Advance 794 High Gloss jest dostępna w pełnej gamie kolorów marki Benjamin Moore. Jej dodatkową zaletą jest wysoka wydajność. Litrowa puszka pozwala na pomalowanie (jednokrotne) aż na 12 m².

Warto wiedzieć

Emalie z efektem połysku niesamowicie odbijają światło oraz uwydatniają głębie kolorów, co daje pole do popisu przy urządzaniu mieszkania. Poza tym łatwiej utrzymać je w czystości. Bardziej gładka i śliska powierzchnia w odróżnieniu do matowej aż tak bardzo nie absorbuje zabrudzeń i jest odporna na zmywanie wodą. Aby uzyskać pożądany efekt warto pamiętać, że w przypadku emalii podłoże powinno być perfekcyjnie gładkie i równe, gdyż wysoki stopień połysku uwydatnia wszelkie jego niedoskonałości.

Malujemy_na_błysk_Benjamin-Moore-AdvanceAdvance 794 High Gloss – nowej generacji, wodorozcieńczalna, wewnętrzna emalia alkidowa do drewna i metalu. Wysoki połysk. Barwiona w ekologicznym systemie Gennex® Platform, bazującym na kolorantach pozbawionych lotnych związków.

Wydajność – ok. 12 m²/l
Opakowania – 0,95 l; 3,78 l
Cena – od 111 zł/l