Meble do jadalni nowoczesne to obecnie bardzo popularne i chętnie wybierane rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści wnętrzom. Powiększona optycznie przestrzeń, wygoda i dodatkowe miejsca do przechowywania – to tylko niektóre z licznych zalet, jakie posiadają.

Aranżacja kuchni z jadalnią – funkcjonalne i stylowe mieszkanie

Nowoczesna kuchnia z jadalnią to znany sposób łączenia przestrzeni, który z powodzeniem znajduje zastosowanie zarówno w małych, jak i dużych wnętrzach. Decydując się na takie rozwiązanie, nie tylko powiększamy przestrzeń, ale i stwarzamy możliwości aranżacyjne, które pozwalają lepiej dostosować przestrzeń mieszkalną do naszych potrzeb. Usytuowany pomiędzy kuchnią a salonem stół z krzesłami to przecież nie tylko wygoda związana ze spożywaniem posiłków, ale i drugie, zaraz po salonie, miejsce, w którym najczęściej przyjmujemy gości.

Aranżacja kuchni z jadalnią niesie ze sobą co prawda drobne niedogodności, jakimi są przenikające zapachy czy hałas, który tworzy się podczas gotowania, ale jednocześnie daje możliwość przygotowywania posiłków i podtrzymywania kontaktu z pozostałymi domownikami. Zmniejszenie dystansu pomiędzy tymi pomieszczeniami pozytywnie wpływa także na komfort serwowania posiłków – dzięki temu przygotowane dania można szybko dostarczać na stół, a brudne naczynia sprawnie sprzątać i wynosić do kuchni.

Dobrze wyposażona jadalnia może z powodzeniem spełniać kilka funkcji jednocześnie. Wystarczy tylko zadbać o odpowiednie umeblowanie i urządzić ją w sposób, który będzie odpowiadał wymiarom wnętrza. W nowoczesnych jadalniach mile widziane będą przede wszystkim meble o lekkich formach i nieskomplikowanych kształtach, które podkreślą lekkość aranżacji i nie będą przytłaczać swoimi gabarytami wnętrza.

Jednym z trendów, który w tym sezonie wyznacza kierunek w aranżacji jadalni są meble modułowe. Możliwość różnorodnych kombinacji, zestawiania elementów w zależności od potrzeb czy różnicowania kolorystyki pozwala łatwo podkreślić indywidualizm we wnętrzach. Chętnie wykorzystywane są zarówno zalety mebli mobilnych, jak i tych posiadających pomysłowo zaprojektowane schowki czy duże ilości szuflad. Odciążenie przestrzeni od nadmiaru bibelotów to podwójna korzyść – dzięki temu wnętrze nie jest skrępowane dużą ilością elementów, a my dodatkowo zyskujemy więcej miejsca.

Nowoczesna kuchnia z jadalnią – trendy 2018

Nowoczesne meble kuchnie i jadalnie stają się jeszcze bardziej nowatorskie, wygodne i przytulne niż dotychczas. Dzieje się tak za sprawą naturalnych materiałów, które wykorzystywane w zakresie wykonania mebli, pozwalają tworzyć przestrzeń nie tylko do przygotowywania czy spożywania posiłków, ale i do komfortowego przechowywania rzeczy codziennego użytku. Dzięki zastosowaniu zasad ergonomii łączone pomieszczenia pozostają wolne od nadmiaru i lepiej spełniają swoje funkcje. Symetria i zamierzona harmonia, proste wzornictwo w kontraście do geometrycznych form – w tym roku prym wiodą meble do jadalni nowoczesne o lekkich konstrukcjach.

Nowością w tym sezonie jest także odejście od stonowanych barw na rzecz bardziej wyrazistej kolorystyki. Biel i szarość oczywiście nadal pozostają w grze, jednak w mniejszym stopniu niż dotychczas. Teraz nie dominują we wnętrzach, a stanowią jedynie dopełnienie lub neutralne tło dla wyrazistych barw. Ich miejsce zajmują m.in. odcienie granatu, szałwii, pomarańczy i czerwieni. Tego typu kolory stosowane są nie tylko na ścianach, ale i w meblach oraz dodatkach. Zastawa i bielizna stołowa, fronty szafek, tapicerka na krzesłach czy tekstylia – kolor rządzi w najbardziej widocznych miejscach.