Artykuł sponsorowany

Meble są często doskonałym uzupełnieniem pokojów w domu. Dzięki ich odpowiedniemu dobraniu możemy stworzyć harmonijną, stylową przestrzeń, w której wszyscy domownicy mogą się relaksować i miło spędzać czas razem. Jakie meble wypoczynkowe warto zakupić? Dlaczego kanapa rozkładana z funkcją spania jest coraz popularniejszym wyborem? Jak czyścić meble tapicerowane? Odpowiadamy poniżej!

Sofy, fotele rozkładane, pufy i kanapy to wygodne meble, które pomagają wypoczywać domownikom.

Meble wypoczynkowe – podstawowe informacje

Meble wypoczynkowe to klucz do komfortowego odpoczynku. Wybranie właściwych mebli do salonu, pokoju dziennego albo ogrodu może bardzo odczuwalnie wpływać na nasz komfort i relaks. Fotele, sofy, kanapy i leżanki, które zostały dobrze zaprojektowane, zapewniają miejsce do wypoczynku po całym dniu pracy. Warto pamiętać, że meble wypoczynkowe to nie tylko funkcjonalność, ale także estetyka (warto ją dopasować do charakteru i stylu danego wnętrza). Bez względu na to, czy wolisz nowoczesny minimalizm, elegancję klasycznego stylu czy rustykalny urok domków wiejskich, szeroki wybór mebli w sklepach zaspokoi Twoje indywidualne upodobania i potrzeby wnętrzarskie (popularne są nowoczesne komplety wypoczynkowe z funkcją spania). Na stronie emkameble.pl/meble-wypoczynkowe znajdziesz wysokiej jakości meble wypoczynkowe, które doskonale uzupełnią wnętrza Twojego domu.

Kanapa rozkładana – na co zwracać uwagę w trakcie zakupu?

Rozkładana kanapa powinna charakteryzować się dobrym wyglądem, który utrzymuje się przez lata, oraz solidnością konstrukcji, która opiera się systematycznemu składaniu, oraz rozkładaniu mebla. Wygodna kanapa rozkładana, zwana też wersalką, jest meblem wypoczynkowym, który znajduje się niemal we wszystkich domach. Kanapę warto dobierać pod kątem takich rzeczy jak:

  • wymiary;
  • pojemnik na pościel;
  • sposób rozkładania;
  • rodzaj wykończenia;
  • użyte materiały do jej produkcji;
  • powierzchnia spania;
  • kolory.

Rozkładane kanapy z funkcją spania

Dla wielu osób mała sypialnia jest dość uciążliwym problemem. Rozwiązaniem są kanapy rozkładane, dzięki którym zyskuje się zarówno wygodne łóżko, które pozwala komfortowo się wyspać, jak również dużo wolnej przestrzeni w ciągu dnia. Komfortowa kanapa z funkcją spania na co dzień służy jako dodatkowe miejsce do siedzenia, a w przypadku odwiedzin przez przyjaciół pozwala na bezproblemowe przenocowanie ich. Oprócz tego nowoczesne kanapy mają funkcjonalne schowki na pościel, gdzie bez przeszkód możemy trzymać zapasowe komplety pościeli dla gości.

Sofy – wygodne uzupełnienie Twojego salonu

Sofy tapicerowane, dostępne w różnych kształtach i kolorach, tworzą w domu niepowtarzalny klimat niezależnie od tego, czy w deszczowy dzień wtulisz się w poduszkę z dobrą książką, czy usiądziesz wygodnie, aby rozpocząć wieczór z przyjaciółmi. Wygodne sofy zachęcają do rozmów w gronie przyjaciół i długich filmowych seansów.
Sofy w zależności od wybranej kolekcji, mogą być także wyposażone w regulowany zagłówek oraz boki, co nie tylko zwiększy poczucie komfortu, ale też zmaksymalizuje przestrzeń do wypoczynku. Niektóre modele wyposażono w funkcję spania, co ułatwia stworzenie wygodnego miejsca wypoczynku dla gości.

Zadbaj o regularne czyszczenie mebli tapicerowanych

Kanapa jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdego salonu/pokoju gościnnego. Ten wypoczynkowy mebel jest uwielbiany przez domowników i zazwyczaj jest pokryty tapicerką z materiału (np. aksamit, skóra, welur, bawełna). Są to tkaniny wymagające właściwej pielęgnacji, by mogły zachować swój dobry wygląd przez długi czas. Dlatego też pranie kanapy wymaga używania odpowiednich środków oraz sprzętów.

Wszystkie kanapy wymagają od nas regularnego pielęgnowania. Rutynowe zabiegi pielęgnacyjne to m.in. częste odkurzanie mebli, eliminujące kurz i roztocza oraz ręczne pranie kanapy z zastosowaniem przeznaczonych do tego środków (roztwory dostosowane do poszczególnych materiałów i pianki).