Fot. Skil
Lekka i zwrotna kosiarka elektryczna Skil, to model zaprojektowany dla właścicieli niewielkich ogródków i zielonych tarasów na dachach. Obrotowe kółka z przodu zapewniają łatwe prowadzenie i dużą zwrotność. System „Easy Storage“ ułatwia przechowywanie.miejska kosiarka elektryczna Skil

„Zwrotna, lekka i kompaktowa kosiarka miejska“ – tak mogłaby się przedstawić nowa kosiarka elektryczna Skil, model 0711. Zwrotna, ponieważ została wyposażona w przednie kółka obracające się o 360 stopni, dzięki czemu bardzo łatwo się ją prowadzi, zwłaszcza wokół drzew, donic z kwiatami i innych elementów wystroju ogrodu. Lekka, ponieważ waży zaledwie 4,3 kg. Kompaktowa, ponieważ szybkoobrotowy silnik o mocy 500 W jest mniejszy od konwencjonalnych silników. Dzięki temu kosiarka oferuje optymalną relację wydajności do wagi i umożliwia efektywne koszenie małych trawników o powierzchni do 50 m². Do takich zadań model 0711 jest wprost idealny.

Łatwa w obsłudze, łatwa w przechowywaniu

miejska kosiarka elektryczna Skil

Fot. Skil

Kosiarka miejska jest wyposażona w dwa noże z tworzywa sztucznego, a szerokość koszenia to 29 cm. Wysokość koszenia trawy można regulować trzystopniowo, od 25 do 55 mm. Ścięta trawa trafia do kosza o pojemności 17 l. Po napełnieniu kosz można łatwo zdjąć i wygodnie opróżnić. Aby to zrobić wystarczy ustawić uchwyt kosiarki w pozycji parkowania, a po opróżnieniu kosza ponownie przestawić uchwyt do pozycji wyjściowej – kosiarka jest gotowa do dalszej pracy. Trzecia pozycja uchwytu umożliwia całkowite złożenie go. Można wtedy przechowywać kosiarkę w pozycji pionowej: zawiesić ją lub oprzeć o ścianę. Dzięki systemowi „Easy Storage“, który jest rozwiązaniem stosowanym we wszystkich narzędziach programu Skil „Urban Series“, kosiarka miejska zajmuje podczas przechowywania znacznie mniej miejsca niż konwencjonalne kosiarki elektryczne. W warunkach ograniczonej przestrzeni miejskiej kompaktowa konstrukcja narzędzia ma równie duże znaczenie, co wygoda jego użytkowania.

Nagrodzony design
Kosiarka SKIL, model 0711 otrzymała w 2016 roku iF Design Award. Nagrodę tę uznaje się za jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa na świecie. Przyznawana jest od ponad 60 lat przez niemiecką organizację The iF Industrie Forum Design. Otrzymują ją produkty, w których doskonała jakość idzie w parze z funkcjonalnością i wyjątkowym designem.

Cena – 406 zł.