Fot. Benjamin Moore

Metamorfozy wnętrz mają jeden cel – sprawić, by mieszkańcy poczuli się komfortowo i byli dumni z wprowadzonych zmian. Autorka programu „Szybkie Metamorfozy” znalazła sposób, by wydłużone, optycznie stosunkowo ciężkie wnętrze sypialni nabrało nieco lekkości, stylu i przypadło do gustu właścicielom.

Przed architektem wnętrz, autorką i prowadzącą program – Magdaleną Borowiak-Wróblewską stanęło poważne zadanie. Optyczne skrócenie mocno wydłużonego kształtu wnętrza, spotęgowanego istniejącą aranżacją.

BM_Szybkie_Metamorfozy_Sypialnia_minimalizm_22Minimalizm z nutką romantyzmuWłaścicielka sypialni źle się czuła w ciemnych fioletach i z wzorzystą tapetą. Metamorfoza miała diametralnie odmienić ten styl. Postawiliśmy na minimalizm z nutką romantyzmu, stąd atrapa kominka i dekoracyjne lustra w eleganckich ramach. Reszta opiera się prostych formach i biało szarych kolorach – tłumaczy Magdalena Borowiak-Wróblewska.
Główna ściana za zagłówkiem została pokryta betonem architektonicznym „Colorado Concrete Effect” marki Colorado, który stanowi doskonałe, wyraziste tło dla białych nowoczesnych kinkietów.

Długo dyskutowałyśmy z właścicielką mieszkania nad sposobem wykończenia ścianki za łóżkiem. Początkowo miała to być fototapeta, później płyty z betonu. Jednak obawiałam się, że uzyskamy zbyt industrialny efekt. Ostatecznie dokonałyśmy najwłaściwszego wyboru – struktury imitującej szary, czesany beton, która delikatnie wypełniła całą ścianę – wyjaśnia autorka projektu. 

Minimalizm z nutką romantyzmuBM_Szybkie_Metamorfozy_Sypialnia_minimalizm_4Nisko osadzony grzejnik pod oknem zabudowany został szafką-ławką. Dzięki temu pokój zyskał zdecydowanie lepsze proporcje, a właścicielka kilka szuflad i ładny, szeroki blat na przechowywanie biżuterii, ramek i pamiątek.

Wnętrze sypialni pomalowano najbardziej ekologiczną i najbezpieczniejszą dla właścicieli farbą z linii „Natura® ” marki Benjamin Moore, która jest wolna od szkodliwych lotnych związków organicznych („0 LZO”). Farba ogranicza do minimum ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych, nie tylko u dzieci. Produkt jest praktycznie bezzapachowy i pozwala na bardzo szybką eksploatację wnętrza.

Minimalizm z nutką romantyzmuW efekcie, w sypialni uzyskano idealne połączenie przytulnej bieli w różnych odcieniach z loftową szarością betonu. Poniżej widać efekt metamorfozy.

BM_Szybkie_Metamorfozy_Sypialnia_minimalizm_18