Fot. Benjamin Moore

Łazienka jest jednym z tych miejsc, gdzie niebieski możemy odmieniać przez wszystkie przypadki i odcienie. Na ten właśnie kolor możemy pomalować ściany lub wybrać w tej barwie płytki. Błękitne mogą być też dodatki, akcesoria, a nawet ceramika sanitarna.

Zasłona prysznicowa Littera. Fot. Coram Poland

Zasłona prysznicowa Littera. Fot. Coram Poland

Dlaczego to właśnie błękit tak chętnie wybieramy do łazienki? Bo kojarzy nam się z niebem, wodą i czystością. Nie bez znaczenia jest też szeroka gama odcieni, wśród których można znaleźć ten idealny. Niebieski świetnie komponuje się z bielą – a to w tym kolorze jest większość łazienkowego wyposażenia (ceramika sanitarna, umywalki, wanny, brodziki). No i niebieskie odcienie mają po prostu piękne nazwy: atramentowy, chabrowy, lazurowy, modry, turkusowy, kobaltowy, ultramaryna  zachwycą nie tylko miłośników języka polskiego.

Jeśli marzy nam się niebieska łazienka, postawmy przede wszystkim na tekstylia w tym kolorze: ręczniki, dywaniki, zasłonki prysznicowe. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo dodatki będzie można bez problemu wymienić, jeśli niebieski nagle nam się znudzi. Im będą oryginalniejsze, tym lepiej. Możemy wybrać np. elegancką tekstylną zasłonę z fantazyjnie rozmieszczonym napisem BATH w kolorze kobaltowym lub winylową ze śladami mokrych dłoni i stóp. Do tej drugiej idealnie będzie pasował dywanik z dwoma mokrymi stopami, które wyglądają, jakby ktoś właśnie wyszedł spod prysznica.

Akcesoria łazienkowe Coloris. Fot. Coram Poland

Akcesoria łazienkowe Coloris. Fot. Coram Poland

 

 

Atrakcyjnie będą też wyglądać niebieskie akcesoria łazienkowe. Błękitne mydelniczki, dozowniki, pojemniki na szczoteczki czy pudełka na drobiazgi dodadzą wnętrzu świeżości i elegancji. Do wyboru jednolite lub z ciekawym wzorem. Błękitna może być też ceramika sanitarna. Na rynku znajdziemy zrobione w tym kolorze np. sedes czy bidet.

 

Ceramika sanitarna Weg Avio. Fot. Coram Poland

Ceramika sanitarna Weg Avio. Fot. Coram Poland

 

 

 

 

Pamiętajmy jednak, by z niebieskością w łazience nie przesadzić, bo pomieszczenie zrobi się zbyt monotonne. Jeśli błękitne mamy ściany lub płytki ceramiczne, tekstylia i akcesoria wybierzmy w jakimś neutralnym kolorze, np. białym. I na odwrót: niebieskie dodatki będą świetnie wyglądać na spokojniejszym tle.

Dywanik łazienkowy Amy. Fot. Coram Poland

Dywanik łazienkowy Amy. Fot. Coram Poland

Artykuł przygotowano na podstawie materiałów Coram Poland.