Fot. Graphite

Pilarki ukosowe z funkcją posuwu potrafią więcej niż zwyczajne ukośnice. Dzięki niej owa pilarka ukosowa marki Graphite bez problemu tnie nie tylko kantówki i profilowane deski, lecz także szersze panele, które coraz chętniej wykorzystujemy przy rozbudowach wnętrz.

pilarka ukosowa Graphite 59G806Pilarki ukosowe z funkcją posuwu to uniwersalne narzędzia służące do skracania i ucinania pod kątem i ukośnie belek, elementów profilowanych, paneli i ramowych listew podłogowych oraz ram do obrazów. Tak jak w przypadku zwykłych ukośnic, elementem roboczym pilarki ukosowej z funkcją posuwu jest osadzona na wale silnika tarcza pilarska, którą opuszcza się z góry na rozcinany materiał. Aby wykonywać cięcia kątowe, odpowiednio przestawia się obrotowy blat.

Nowa pilarka ukosowa Graphite 59G806 z funkcją posuwu głowicy jest napędzana silnikiem o mocy 1800 W. Jest wyposażona w tarczę średnicy 210 mm z otworem wewnętrznym średnicy 30 mm. Maksymalna grubość cięcia pod kątem 90° to 65 mm, maksymalna prędkość obrotowa to 4800 obr./min. Urządzenie oferuje możliwość regulacji wsporników obrabianego materiału, a także opcję szybkiego ustawiania popularnych kątów cięcia. Zakres cięcia kątowego i ukosowego wynosi od 0° do 45°. Pilarka ma zwartą i stabilną konstrukcję, wykonaną ze stopu aluminium, jest wyposażona w blokadę wrzeciona. Precyzyjne ustawienie ciętego materiału ułatwia wskaźnik laserowy zintegrowany z urządzeniem. Pilarka waży 13,4 kg. Istnieje możliwość samodzielnej wymiany szczotek węglowych od zewnątrz. W zestawie z pilarką znajdują się: worek na pył, zacisk pionowy do trzymania obrabianego materiału i klucz montażowy. Zgodność z europejskimi normami zapewnia certyfikat CE. Gwarancja – 2 lata.

Cena – 959 zł.