Fot. Krysiak

Przed rozpoczynającym się sezonem prac w ogrodzie polska firma Krysiak wprowadziła do oferty narzędzi ogrodowych nowe modele glebogryzarek spalinowych oraz nową linię narzędzi akumulatorowych.

Działająca od 1990 roku firma Krysiak oferuje między innymi szeroki asortyment sprzętu ogrodniczego: od kosiarek (ręcznych, elektrycznych i spalinowych), poprzez odkurzacze ogrodowe i dmuchawy do traktorów trawnikowych i glebogryzarek. Jest przedstawicielem i dystrybutorem znanych europejskich marek sprzętu ogrodniczego – Texas, Grizzly, Limpar, Gloria, GF. Urządzenia i maszyny tych marek charakteryzują się wysoką jakością i konkurencyjnymi cenami. Firma jest także właścicielem marek własnych: Faworyt, Lider i Handy. Najciekawsze nowości to glebogryzarki marki Faworyt i narzędzia akumulatorowe Lider.

Nowe narzędzia ogrodowePonieważ wiosna dla wielu właścicieli ogrodów oznacza potrzebę przekopania znacznej części ogródka, warto zwrócić uwagę na nowe glebogryzarki Faworyt.

Glebogryzarki spalinowe Faworyt

 

Model Faworyt ZG 4038 to typowe urządzenie do zastosowań amatorskich, idealnie nadający się do spulchniania wierzchnich warstw gruntu w przydomowym ogródku. Jest wyposażony w silnik o pojemności 140 cm³ o mocy 4 KM, ma jeden bieg w przód, szerokość robocza to 38 cm. Urządzenie waży 40 kg, ma regulowany uchwyt, maksymalna głębokość pracy to 15 cm. Cena – 930 zł.Nowe narzędzia ogrodowe

 

Glebogryzarka Faworyt ZG 6580 to większy i mocniejszy model przeznaczony zarówno do głębokiej jesiennej obróbki gleby, jak i do lekkiego wiosennego spulchniania wierzchnich warstw gruntu oraz okopywania lub opielania równych rzędów roślin. Maszyna waży 64 kg, jest wyposażona w silnik o pojemności 196 cm³ oraz mocy 6,5 KM. Ma jeden bieg do przodu i jeden do tyłu. Szerokość robocza to 60–80 cm, maksymalna głębokość pracy – 28 cm. Cena – 1397 zł.

 

Akumulatorowe narzędzia ogrodowe Lider

 

Nowe narzędzia ogrodoweNarzędzia akumulatorowe to doskonała propozycja dla właścicieli małych i średnich przydomowych ogródków. Mają bowiem dwie olbrzymie zalety – są ciche i nie wymagają kłopotliwej obsługi serwisowej (jak urządzenia spalinowe). Nad modelami elektrycznymi zasilanymi z sieci mają tę przewagę, że w tym przypadku kabel nie ogranicza ruchów. Dotychczas modele akumulatorowe miały jednak wielką wadę – bardzo wysoką cenę, stanowiącą zwykle około trzykrotność ceny zwykłego narzędzia zasilanego z sieci. W przypadku nowej linii akumulatorowych narzędzi ogrodowych Lider, ceny są nie są już tak szokująco wysokie.

Nowa kosiarka akumulatorowa Lider AK 370-37 jest zasilana akumulatorem o napięciu 36 V i pojemności 2,6 Ah. Czas ładowania baterii to 3–5 godz. Szerokość koszenia to 37 cm, jest zatem urządzenie przeznaczone do koszenia wyłącznie niewielkich ogródków przydomowych. Kosiarka jest wyposażona w centralną regulację wysokości koszenia, w zakresie od 25 do 75 mm. Ma kosz na skoszoną trawę o pojemności 40 l, waży 14,5 kg.
Cena – 979 zł.Nowe narzędzia ogrodowe

Świetnym uzupełnieniem kosiarki jest podkaszarka akumulatorowa Lider AW 260-18. Urządzenie jest zasilane akumulatorem o napięciu 18 V i pojemności 1,3 Ah. Podkaszarka waży zaledwie 2,6 kg, jest dobrze wyważona, szerokość koszenia to 26 cm. Aparat tnący jest wyposażony w nożyki tnące. Narzędzie ma regulowany drugi uchwyt, a także rurę teleskopową, pozwalającą na dostosowanie długość podkaszarki do wzrostu operatora.
Cena – 310 zł.

 

Nowe narzędzia ogrodowe

Akumulatorowe nożyce do żywopłotów Lider AN 520-18 są przeznaczone do pielęgnacji niewielkich żywopłotów przydomowych. Narzędzie jest zasilane litowo-jonowym akumulatorem o napięciu 18 V i pojemności 1,3 Ah. Czas ładowania akumulatora to 60 min. Nożyce ważą 3 kg. Długość robocza ostrza to 52 cm, maksymalna średnica cięcia – 12 mm.
Cena – 310 zł.

Nowe narzędzia ogrodowePrzydatnym uzupełnieniem tego zestawu narzędzi ogrodowych są niewielkie wielofunkcyjne akumulatorowe nożyce do trawy i krzewów Lider ANT 360. Urządzenie jest wyposażone w osobne ostrze do przycinania trawy (o szerokości 7 cm) i osobne ostrze do przycinania i formowania krzewów (z ostrzem o długości 10 cm). Zwarta i ergonomiczna konstrukcja oraz niewielki ciężar (1 kg) zapewniają optymalną obsługę i zwiększają komfort pracy. Narzędzie jest zasilane akumulatorem o napięciu 3,6 V i pojemności 1,3 Ah. Czas ładowania to 3–5 godz. Maksymalny czas pracy to 60 min.
Cena – 104 zł.