Artykuł sponsorowany

Brama wjazdowa oraz brama garażowa pozwalają na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, ale jednocześnie mogą wykorzystywać rozwiązania ułatwiające przejazd samochodu. Zobacz, jak wybrać odpowiednie bramy!

Jaką bramę wjazdową wybrać?

Brama przeznaczona do wjazdu na posesję powinna przede wszystkim zapewniać właściwą ochronę, ale też wygodę użytkowania. Właśnie dlatego dzisiaj najczęściej wybierane są bramy zautomatyzowane, wyposażone w napęd.

Najczęściej montowane są bramy przesuwne. Są to bramy składające się najczęściej z jednego skrzydła, które może być umieszczone na konstrukcji z profilem albo może być podwieszane. Skrzydło to przesuwa się, pozwalając na wjazd lub wyjazd pojazdu. Właśnie dlatego montaż tego typu bramy będzie wymagać posiadania odpowiedniej przestrzeni po jej boku.

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z bramy rozwieranej, która wyposażona jest w dwa skrzydła. Ten typ bramy również może być zautomatyzowany, dlatego też nie wymaga ona wtedy czasochłonnego otwierania i zamykania.

Rodzaje bram garażowych – co warto zamontować?

Bramy garażowe są obecnie dostępne w różnych wariantach, więc przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić ich zalety i wady.

Najczęściej wybierane są bramy segmentowe, które są bramami chowanymi zwykle pod stropem garażu. Takie bramy wykonuje się z dobrze izolowanego płaszcza, więc nadają się one również do domów z garażem w bryle budynku.

Można też zdecydować się na bramy roletowe, rolowane, które wyposażone są w pancerz w formie rolety. Nadają się one do garażów położonych blisko dróg, ponieważ nie zabierają przestrzeni przy otwieraniu.

Dostępne są również bramy garażowe wyposażone w unoszone skrzydło. Nie składa się ono wtedy jak skrzydło bramy segmentowej, więc trzeba pamiętać o tym, że przy otwieraniu będzie ono wychodzić poza światło wjazdu.

Gdzie warto zamówić bramy?

Najlepiej zdecydować się na zamówienie bramy w dobrej firmie specjalizującej się w ich realizacji na wymiar.

Gdy chodzi o nowoczesne bramy Bielsko Biała oferuje dostęp do firm posiadających duże doświadczenie w ich produkcji i montażu. Można zamówić wtedy bramę dopasowaną specjalnie do swoich potrzeb, między innymi pod kątem jej wymiarów, stylu, kolorystyki.

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych bram wjazdowych, garażowych. Mają one wtedy standardowe wymiary, dlatego też trzeba uwzględnić je wtedy przy realizacji ogrodzenia, budowie garażu.

Warto więc zdecydować się na nowoczesne bramy wjazdowe oraz bramy garażowe. Dzięki zastosowaniu wygodnych w obsłudze konstrukcji i automatyki są one jeszcze prostsze w obsłudze i bezpieczniejsze!