Artykuł sponsorowany

Klimatyzowanie pomieszczeń biurowych to obecnie norma. W przypadku nowopowstających budynków, instalację tego typu urządzeń wykonuje się już na etapie budowy. Klimatyzacja zapewnia pracownikom komfort termiczny, co niewątpliwie przekłada się na ich lepsze samopoczucie i w konsekwencji większą motywację do pracy i wyższy poziom wydajności. Jak dobrać odpowiednią klimatyzację do firmy? Wyjaśniamy.

Jakie są rodzaje klimatyzatorów?

Szeroki wybór klimatyzatorów, pozwala na lepsze dopasowanie urządzenia do potrzeb danego biura. Na rynku dostępne są takie modele jak:

  •         Klimatyzator typu Split. To urządzenia oparte na dwóch, połączonych ze sobą jednostkach (zewnętrznej i wewnętrznej). Tego typu systemy klimatyzacyjne mają wiele zalet. Do największych można zaliczyć: wysoką wydajność, cichą pracę i atrakcyjny design. Przeznaczone do schładzania lub ogrzewania wybranego wnętrza.
  •         Klimatyzatory typu Multi – Split. Rekomendowane są szczególnie w sytuacjach, kiedy brakuje miejsca na montaż kilku zewnętrznych jednostek, przy czym konieczne jest chłodzenie lub ogrzewanie większej liczby pomieszczeń. Ich działanie polega na tym, że do jednej jednostki zewnętrznej, podłącza się kilka jednostek wewnętrznych.
  •         Systemy VRF i VRV. To rozbudowane instalacje chłodnicze, które za sprawą zastosowania kilku popularnych rozwiązań technologicznych, stały się rewolucją w technice klimatyzacji. Część z nich pracuje wyłącznie jako systemy chłodzące, natomiast pozostałe mogą również ogrzewać pomieszczenia. Systemy VRF i VRV umożliwiają zbudowanie jednej instalacji dla praktycznie całego obiektu, co sprawia, że uznawane są za kompleksowe rozwiązanie.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru klimatyzatora do biura?

Aby móc dobrać odpowiedni klimatyzator do biura, warto uwzględnić przynajmniej kilka najważniejszych aspektów. Należą do nich m.in.:

  •         Wielkość powierzchni oraz ilość i rodzaj pomieszczeń, które mają być klimatyzowane,
  •         Liczba osób, które przebywają w danym pomieszczeniu lub w pomieszczeniach biurowych,
  •         Liczba urządzeń elektronicznych znajdujących się w pomieszczeniach, które generują ciepło (komputery, drukarki itp.),
  •         Lokalizacja urządzeń (podłoga, sufit, ściana),
  •         Stopień nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń,
  •         Wielkość przeszklonych powierzchni.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, dobiera się zarówno typ, jak i moc danego klimatyzatora. Aby mieć pewność, że wybrany model będzie pracował efektywnie, najlepiej skorzystać z pomocy fachowców w tej dziedzinie, do których niewątpliwie należy przedsiębiorstwo Elektro Control. Decydując się na współpracę z nim, można liczyć zarówno na profesjonalne doradztwo, jak i kompleksowy montaż danego urządzenia. Klimatyzacja z firmą Elektro Control Mława to niewątpliwie doskonałe rozwiązanie.

Jak tanio użytkować klimatyzację?

Ze względu na fakt, że klimatyzatory do działania potrzebują energii elektrycznej, ich użytkowanie może okazać się niezwykle kosztowne. Szczególnie, przy obecnie rosnących cenach prądu. Jak się jednak okazuje, istnieje sposób na to, aby znacznie je obniżyć, a nawet zredukować do zera. Jak tego dokonać? Postawić na rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika dla firm. Montaż paneli słonecznych nie tylko pozwoli zasilić klimatyzatory, ale również pozostałe urządzenia biurowe, co niewątpliwie znacząco obniży wydatki na prąd, a tym samym zredukuje koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Ponadto, decydując się na taki krok, z całą pewnością można liczyć na ocieplenie wizerunku przedsiębiorstwa, z uwagi na proekologiczną postawę. Wynika to z faktu, że panele słoneczne zaliczane są do odnawialnych źródeł energii, w związku z czym, działają w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Zarówno montaż klimatyzacji, jak i paneli słonecznych, można zlecić firmie specjalizującej się w tego typu rozwiązaniach. Idealnym wyborem okaże się przedsiębiorstwo Elektro Control. Są to niekwestionowani fachowcy w swojej branży, świadczący usługi na najwyższym poziomie. Zarówno klimatyzacja, jak i instalacje fotowoltaiczne dla firm Elektro Control to gwarancja satysfakcji.