Fot. Wolfcraft

Wielu majsterkowiczów z powodzeniem samodzielnie układa płytki ceramiczne. Często jedynym problemem jest tylko wycinanie w płytkach otworów pod instalacje wodno-kanalizacyjną lub elektryczną. Dzięki otwornicom diamentowym Ceramic, także i z tym zadaniem można poradzić sobie teraz łatwo i szybko.

Otwornice diamentowe do płytek Ceramic

Otwornica Ceramic marki Wolfcraft. Fot. Wolfcraft

Otwornice diamentowe Ceramic marki Wolfcraft, dostępne w ofercie firmy LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk), są niezwykle precyzyjne, wytrzymałe i – co ważne – proste w użyciu. Pozwalają uprościć i znacznie skrócić czas przygotowania posadzki lub ścian wyłożonych płytkami, naturalnym kamieniem czy gresem. Krawędzie tnące otwornic Ceramic są pokryte wysokojakościowym diamentem przemysłowym, który umożliwia wiercenie w bardzo twardych materiałach. Co więcej, korpus główny jest toczony z pełnego materiału, dzięki czemu zachowana jest precyzja nawet w trakcie długiego użytkowania. Tego rodzaju konstrukcja umożliwia wiercenie otworów w glazurze, płytach z kamienia naturalnego, granitu oraz w kaflach. Warto podkreślić, że narzędzie to pozwala już w 5 sekund wykonać otwór średnicy 65 mm (seria Ceramic do szlifierek kątowych). Co więcej wysokiej jakości komponenty użyte do produkcji gwarantują długą żywotność otwornicy – wykonanie 50 otworów średnicy 35 mm pokazało, że otwornica nie została zużyta i mogła być używana do dalszych prac. Dzięki temu znacznie zmniejsza się koszt wykonania jednego otworu.

Otwornice diamentowe do płytek - z gąbką

Otwornica Ceramic z gąbką. Fot. Wolfcraft

Rozwiązanie marki Wolfcraft jest niezwykle przydatne przy montażu urządzeń sanitarnych oraz przy wykonywaniu otworów pod puszki prądowe, halogenowe oświetlenie podłogowe czy też podczas wykonywania otworów pod odpływy kanalizacyjne, rury wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania.

Wiercenie otworów w płytkach

Aby rozpocząć precyzyjne przygotowania otworów otwornicę Ceramic marki Wolfcraft wystarczy zamontować w wiertarce. W ofercie firmy Wolfcraft są również otwornice Ceramic przystosowane do pracy ze szlifierkami kątowymi. Rozpiętość średnicy od 18 mm do 83 mm pozwala dobrać wielkość niezbędną do średnicy rury, odpływu czy przewodu. Głębokość cięcia, w zależności od potrzeby, może wynosić 25 lub 45 mm. Warto podkreślić, że otwornice Ceramic firmy Wolfcraft są dostarczane w zestawie z gąbką, która zapobiega powstawaniu pyłu w trakcie wiercenia oraz umożliwia chłodzenie wodą.  Dzięki temu zwiększa się żywotność urządzenia.

Otwornice diamentowe do płytek - wiertło centrujące

Wiertło centrujące marki Wolfcraft. Fot Wolfcraft

W ofercie firmy LŁ, dystrybutora narzędzi Wolfcraft na polski rynek, znajdują się przydatne podczas prac posadzkarskich dodatki. Szczególną uwagę warto zwrócić na zestaw wierteł diamentowych Ceramic oraz prowadnicę. Wiertło diamentowe wystarczy umieścić w uchwycie wkrętarki akumulatorowej i od razu można rozpocząć wiercenie! Warto podkreślić, że zostały one wykonane z tego samego diamentu przemysłowego co otwornice Ceramic, stąd też umożliwiają one wiercenie w bardzo twardych materiałach. Są one dostępne w 4 rozmiarach: 5, 6, 8 i 10 mm. Przydatnym dodatkiem jest również prowadnica, która zapobiega ześlizgiwaniu się wiertła w trakcie wiercenia. Co więcej posiada ona 2 przyssawki zapewniające bezpieczne i trwałe mocowanie na powierzchni płytek kamiennych i granitowych oraz glazurze.

Otwornice diamentowe do płytek z prowadnicą

Otwornica diamentowa Ceramic i prowadnica, zapobiegająca ześlizgiwaniu się wiertła w trakcie wiercenia. Fot. Wolfcraft

Przykładowe ceny:

otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 18 mm – 63,95 zł;

otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 25 mm – 75,50 zł;

otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 45 mm – 112 zł;

otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 60 mm – 136 zł.