Fot. Bosch

Nowe, wyjątkowo długie bimetalowe piły otwornice marki Bosch, umożliwiają szybkie wiercenie głębokich otworów w drewnie, elementach suchej zabudowy oraz w metalu w jednym podejściu.

Bosch jako pierwszy producent wprowadził na rynek bimetalowe piły otwornice o długości 60 mm do wiercenia w drewnie, elementach suchej zabudowy oraz w metalu. Modele „Progressor for Wood and Metal” są o 50% dłuższe od standardowych pił otwornic dostępnych na rynku i umożliwiają wiercenie głębokich otworów w jednym podejściu, np. w ścianach szkieletowych przy instalacji kanałów kablowych i rur wodociągowych. Zapobiega to sytuacjom, w których trzeba wyjąć pierwszy wycięty krążek materiału, a następnie ponownie przyłożyć piłę do wierconego otworu. Użytkownik oszczędza więc cenny czas. Dzięki sprawdzonemu adapterowi Power Change, także zmiana piły otwornicy i wiertła centrującego jest łatwa: można je zmontować i zdemontować beznarzędziowo, podobnie jak to ma miejsce w przypadku szybkozaciskowego uchwytu wiertarskiego. Adapter Power Change jest dostępny w wersji z uchwytem sześciokątnym lub SDS-plus, dzięki czemu pasuje do wszystkich popularnych wiertarek. Służy do montażu wierteł o średnicach od 14 do 210 mm.

Piły otwornice do drewna i metalu

Fot. Bosch

Piły otwornice o długości 60 mm mają progresywną podziałkę zębową, stąd ich nazwa „Progressor for Wood and Metal”. Oznacza to, że w odstępach co sześć zębów zwiększa się odstęp pomiędzy zębami. Dzięki temu uzyskuje się szybsze tempo pracy i sprawniejsze wyrzucanie wiórów. Bimetalowy materiał, z którego wykonane są piły otwornice, składa się w 8% ze stopu kobaltu, dzięki czemu produkty te charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i trwałością.

Funkcjonalność w każdym calu: wyróżnione zestawy z walizką

Asortyment obejmuje 20 pił otwornic o średnicach od 20 do 127 mm, w tym rozmiary standardowe 25, 51, 68 i 83 mm do wiercenia otworów pod kable, rury, gniazda elektryczne i puszki rozdzielające. Piły otwornice są dostępne pojedynczo lub w zestawie. Walizki wyróżniają się unikalnym wzornictwem: w przeciwieństwie do dotychczasowych rozwiązań na rynku, można je indywidualnie uzupełniać. Piły otwornice są w walizce odpowiednio zabezpieczone. Umożliwia to zintegrowany uchwyt sześciokątny, w jednym rozmiarze dla wszystkich pił otwornic. Wycięcia w wypełnieniu walizki są idealnie dopasowane do przechowywania pił otwornic, co umożliwia ich elastyczne rozmieszczenie w walizce. Dodatkowo wypełnienie jest zabezpieczone mechanizmem sprężynowym: otwarcie walizki odbezpiecza produkty, zamknięcie powoduje ich zabezpieczenie. Dzięki temu podczas transportu osprzęt nie przemieszcza się. Przezroczyste wieko umożliwia podgląd zawartości.

Piły otwornice do drewna i metalu

Fot. Bosch

Funkcjonalność i modułowa konstrukcja przekonały niezależne jury złożone z ekspertów: zestawy z walizką otrzymały w 2014 roku nagrodę „Deutscher Verpackungspreis”, prestiżowe europejskie wyróżnienie dla opakowań, przyznawane pod patronatem Niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Technologii.

Odpowiednia piła otwornica do każdego z zastosowań

Do pracy w drewnie lub metalu, suchej zabudowie oraz płytkach ceramicznych, tworzywach sztucznych i cegle: Bosch oferuje odpowiednią piłę otwornicę do każdego z zastosowań. Program obejmuje piły otwornice “Progressor for Wood and Metal” w długościach 40 i 60 mm, „Special for Sheet Metal“, „Speed for Multi Construction” oraz “Diamond for Hard Ceramics”. Tym samym Bosch oferuje najszerszy asortyment pił otwornic na rynku.