Fot. Husqvarna

Najnowsze narzędzia akumulatorowe marki Husqvarna to ciekawa oferta dla użytkowników, którym zależy na wyeliminowaniu bezpośredniej emisji zanieczyszczeń, redukcji hałasu, drgań i koniecznych prac konserwacyjnych.

Nowa gama urządzeń z serii Husqvarna Battery obejmuje pilarki, nożyce do żywopłotu, wykaszarki oraz rider. Maszyny są zasilane wydajnymi akumulatorami litowo-jonowymi o napięciu 36 V. – Nowe urządzenia akumulatorowe Husqvarna łączą w sobie wszystkie zalety urządzeń na baterię – wagę, wydajność, łatwość doładowania w każdym momencie, wraz z mocą i osiągami urządzenia spalinowego. Wszystko to sygnowane znakiem jakości marki Husqvarna – mówi Maciej Konieczny, Seales Manager Dealer w firmie Husqvarna. – Urządzenia zapewniają doskonałą równowagę, ergonomię i lekkość – wszystkie maszyny są wyposażone w centralny układ sterowania. To bardzo wygodny i bezpieczny sposób uruchamiania. Panel sterowania jest wyraźny i łatwy w obsłudze – zielona kontrolka wskazuje, że urządzenie jest włączone, a nieużywany sprzęt wyłącza się automatycznie – dodaje Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Jeżeli podczas pracy zaistnieje konieczność doładowania akumulatora w maszynach można go doładować w dowolnym momencie i w każdym miejscu, konieczny jest tylko dostęp do prądu. Jeżeli posiadamy dodatkowy litowo-jonowy akumulator o mocy 36 V praca może odbywać się w sposób ciągły, poprzez wymianę akumulatorów z rozładowanego na naładowany.
Inne korzyści z pracy to niski poziom hałasu i drgań, a także elektrycznie napędzane silniki, które nie wymagają szczególnego rodzaju konserwacji. Zapewniają one także długą żywotność urządzenia. Wszystkie produkty z serii Husqvarna Battery są wyposażone w taki sam akumulator, dzięki czemu możemy wygodnie posługiwać się pełną gamą urządzeń, posiadając np. tylko 2 akumulatory.