Artykuł sponsorowany

Oświetlenie LED oferuje niemal nieograniczone możliwości personalizacji. Wykorzystując innowacyjne rozwiązania, akcesoria i narzędzia, każdy może stworzyć niezwykle ciekawe systemy oświetleniowe dostosowane nie tylko do własnych preferencji, ale i charakteru wnętrza. Warto więc poznać możliwości, które oferują m.in. profile LED. Sprawdź, jak zastosować je w aranżacjach pomieszczeń i czego jeszcze potrzebujesz.

Wybierz odpowiedni zestaw – które profile LED wybrać?

Pamiętaj o tym, by zawsze korzystać z wysokiej jakości komponentów, akcesoriów i narzędzi. Jedynie one będą w stanie zapewnić Ci satysfakcjonujące rezultaty, estetyczny wygląd, wytrzymałość i bezpieczeństwo eksploatacji.

Czego potrzebujesz, by stworzyć swój wymarzony system oświetlenia LED? Zestaw powinien posiadać m.in.:

  • profile LED o określonym kształcie i rozmiarze,
  • taśmę LED o określonej mocy, szerokości i długości (taśmy LED można przycinać, więc warto zainwestować w dłuższą szpulę),
  • klosze do profili LED,
  • zasilacz do Taśmy LED,
  • sterownik do taśmy LED,
  • zaślepki do profili,
  • akcesoria montażowe.

Chcesz mieć 100-procentową pewność, że wybrane profile LED będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i efekt spełni Twoje oczekiwania? Warto więc skorzystać z usług sklepu LEDdo.pl. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz – w tym profesjonalne wsparcie specjalistów z doświadczeniem i wiedzą, która pomoże Ci w kompletowaniu zestawu oraz realizacji zamówienia od A do Z.

profile LED

Jak to ze sobą połączyć?

Masz już skompletowany zestaw odpowiednich elementów wyposażenia pozwalających na stworzenie efektywnego oświetlenia LED? Świetnie się składa! Możesz więc wszystko zacząć ze sobą łączyć – a zapewniamy, że jest to prostsze, niż kompletowanie zamówienia.

Taśma LED wyposażona jest w warstwę kleju, który pozwala na przymocowanie jej wewnątrz profilu. Skup się zatem, by przyciąć i dostosować jej długość do oczekiwanych rozmiarów. Taśmy LED posiadają zazwyczaj oznaczone miejsca, w których bez obaw możesz je przycinać – co znacznie ułatwia pracę. Następne wystarczy przymocować do danego końca wtyk do zasilacza i sterownika – wszystko znajdziesz w instrukcji obsługi, która składa się z zaledwie kilku kroków.

Taśma LED przygotowana? Czas zamocować profil LED w oczekiwanym miejscu. Tutaj już wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Możesz w tym celu wykorzystać klej, taśmy klejące, śruby lub nawet gwoździe. To montażu profilu wystarczy nakleić wewnątrz taśmę, wszystko zamknąć przy pomocy klosza i uzupełnić zaślepkami. Po podłączeniu zasilacza do prądu, całość własnoręcznie przygotowanego oświetlenia LED będzie gotowa do pracy.