Artykuł sponsorowany

Remont łazienki to nie lada wyzwanie zwłaszcza dla osób, które nie mogą pochwalić się doświadczeniem na tym polu. Niekiedy lepszym rozwiązaniem okazuje się wynajęcie fachowej ekipy, która z powodzeniem zrealizuje wszystkie prace od początku do końca. A jakie zadania czekają fachowców? Od czego zaczyna się remont łazienki i jakie etapy należy przejść, aby później cieszyć się pięknym efektem?

Remont łazienki — demontaż starego wyposażenia

Zastanawiasz się, ile trwa remont łazienki? Wiele zależy od tego, czy remont obejmuje wszystkie aspekty i ile etapów inwestor przewiduje. Z pewnością nie może obejść się bez demontażu starego wyposażenia. Jest to pierwszy etap, który skupia się na usunięciu umywalki, kabiny prysznicowej, toalety oraz innych urządzeń, które będą przeszkadzały podczas remontu i które wymagają wymiany. Koniecznością jest solidne zabezpieczenie instalacji, rur czy okablowania. Zdjęcia wymaga też każda bateria, np. bateria wannowa czy bateria prysznicowa.

Stawianie dodatkowych ścianek oraz robienie wylewki podczas remontu łazienki

Jeśli remont przewiduje znaczne zmiany, kolejnym etapem będzie wylanie nowej wylewki oraz postawienie koniecznych ścianek działowych. Remonty łazienek wykonuje się zwykle co kilkanaście, kilkadziesiąt lat, dlatego nic dziwnego, że zwykle armatura jest przestarzała, a na rynek weszły nowe, znacznie lepsze rozwiązania, które wymagają jednak pewnych zmian w pomieszczeniu.

Wykończenie i montaż — niezbędne roboty przy remoncie łazienki

Ostatnim etapem jest kwestia wyposażenia łazienki. Temat remontu łazienki wielu osobom może być obcy, jednak wyposażenie, wykończenie to etap, który inwestorzy lubią najbardziej. Skupiają się bowiem na wybraniu odpowiednich elementów, które będą do siebie pasować i jednocześnie stworzą nietuzinkowy klimat w tym ważnym pomieszczeniu.

Ile kosztuje remont łazienki?

By wykonać remont łazienki, należy liczyć się z dość wysokimi kosztami. Łazience łazienka nierówna, wiele zależy od wykorzystanych materiałów oraz od ekipy remontowej. Przykładowy kosztorys remontu łazienki jest łatwy do wykonania. Jeśli więc chcesz poznać kwotę, jaką prawdopodobnie wydasz, warto się nim posłużyć. Cena remontu łazienki może się wahać, w zależności od tego, jakie elementy wykończenia łazienki wybierzesz. Bateria umywalkowa może kosztować kilkadziesiąt złotych, jak i kilkaset. Sprawdź, na co pozwala Ci budżet i ciesz się piękną łazienką!