Prysznice bez brodzika, z kabiną typu walki-in są jednym z najbardziej wybijających się trendów ostatnich lat. Nie ma tym nic dziwnego – są nie tylko piękne, ale również bardzo funkcjonalne. Wbrew pozorom zakup odpowiedniego zestawu prysznicowego podtynkowego nie jest niebotycznym kosztem, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, co jeszcze należałoby zmienić w starej łazience, by móc przez wiele lat cieszyć z nowego nabytku.

Co jest najważniejsze?

Zamontowaniem podtynkowego zestawu prysznicowego może zająć się każdy, kto ma przeciętne pojęcie o hydraulice i budownictwie. Ważne jest, aby zaczynać pracę dopiero wtedy, gdy będziemy pewni, że wszystkie wybrane przez nas elementy i zbudowane wcześniej konstrukcje są w 100% wodoodporne. Tworząc kabinę walk-in najbardziej zależy nam na tym, aby połączenia między płytkami były całkowicie szczelne, w przeciwnym razie ciągły kontakt z wodą może je uszkodzić, a nawet wpłynąć na stan innych partii budynku – podkreślają eksperci z topsanit.pl.

Dobór odpowiednich mebli

renowacja łazienki

Na przykład szafka podumywalkowa Elita Barcelona sprawdzi się w łazience z kabiną walk-in, bo jest wykonana z materiałów odpornych na działanie wilgoci. Fot. Elita

Decydując się na otwartą kabinę prysznicową musimy mieć na względzie to, by nie zaszkodzić znajdującym się w łazience meblom. Głownie dotyczy to wszelkich szaf i półek, które mogą nie być odporne na wzmożone działanie wilgoci i ciepła. Chociaż początkowo może wydawać się nam, że ilość wytwarzanej pary nie jest większa niż w przypadku standardowego prysznica, to jednak kabiny walk-in najlepiej sprawdzają się w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Warto więc zwrócić uwagę na to, by nasze meble mogły przetrwać tę próbę i wybierajmy te wykonane z wodoodpornych materiałów. Szafka podumywalkowa marki Elita sprawdzi się w łazience z otwartą kabiną prysznicową nie tylko ze względu na swój wygląd, ale również wytrzymałość i funkcjonalność.

Jakie baterie łazienkowe?

Kompletny zestaw prysznicowy podtynkowy zawiera w sobie wszelkie elementy, które pozwolą nam bezproblemowo z niego korzystać. Jednak niekiedy styl nowego urządzenia nie współgra z resztą armatury. Można to obejść dzięki wprowadzeniu do pomieszczenia niewielkich zmian, a szczególnym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się baterie łazienkowe Kohlman. Ich unikalny charakter pozwala na podkreślenie nowoczesności wnętrza, więc idealnie sprawdzają się w prostych, industrialnych łazienkach. Ogromną zaletą jest to, że producent wprowadził na rynek 12 specyficznych serii, a każda z nich liczy kilkanaście konkretnych modeli! Jest w czym wybierać, więc brak inspiracji i dopasowania stylu w tym przypadku nie będzie nam już groźny.