Artykuł sponsorowany

Obecnie nie tylko latem, lecz także zimą potrafi przez nasze okna zawitać słońce, które może być dokuczliwe i przeszkadzać nam w codziennych czynnościach. Jest na to pewien sposób, a mianowicie różne rodzaje rolet, osłon przeciwsłonecznych, którymi możesz zasłonić okna oraz dekoracje, które sprawią, że Twoje okna będą się lepiej prezentować.

Z tego artykułu dowiesz się, jakie osłony przeciwsłoneczne zastosować w swoim mieszkaniu, domu, jaki jest najlepszy materiał, na co warto zwrócić uwagę przy ich kupnie oraz jakie dobrać do nich dekoracje.

Rolety zewnętrzne

Obecnie są często wybierane przez ludzi, ponieważ przede wszystkim chronią mieszkanie przed nagrzaniem w upalne pogody. Dodatkowo mogą stanowić formę zabezpieczenia przed włamaniem. Warto zwrócić uwagę, że rolety zewnętrzne są droższym rozwiązaniem niż rolety wewnętrzne, ponieważ muszą być wykonane z twardszego i mocniejszego materiału, aby mogły zapewnić izolację termiczną i akustyczną, przy czym być również odporne na warunki atmosferyczne. Wyróżniamy dwa rodzaje materiału: wykonane z poliestru oraz wykonane z aluminium wypełnionego pianką poliuretanową. Oczywiście druga opcja przyniesie większy koszt. Możemy również według własnego komfortu wybrać sterowanie roletami. Do wyboru mamy ręczne sterowanie oraz automatyczne, które uzyskujemy za pomocą pilota – podpowiada Krzysztof Czechowski, właściciel marki Czech Rolety.

Zewnętrzne żaluzje fasadowe

Są to nowoczesne osłony przeciwsłoneczne stosowane na zewnątrz budynków. Dzięki nim możemy regulować ilość słońca, które dociera do pomieszczenia poprzez pilot, który umożliwia dowolne nachylenie maksymalnie do 180 stopni. Ten rodzaj żaluzji wykonany jest z lameli, czyli elementów wykonanych z aluminium. Występują one w różnych kształtach (litery C, S, Z lub F) są one pokryte lakierem, który zabezpiecza żaluzje przed działaniem warunków atmosferycznych i zwiększa ich wytrzymałość na wszelakie uszkodzenia.

Rolety wewnętrzne

Przede wszystkim jedną z zalet, którą możemy wymienić, jest fakt, że są łatwe w montażu i nie potrzeba do tego specjalisty, który nam je zamontuje. Jest to na pewno tańsze rozwiązanie od rolet zewnętrznych, jednak mamy też sporo rodzajów dekoracji okiennych, na przykład: dzień/noc, materiałowe, rzymskie.

Rolety dzień/noc

Są  wykonane z pasów tkanin zaciemniających i transparentnych. Podział na dwa pasy umożliwia nam regulowanie dostępu światła do pomieszczenia. Jeden pas przepuszcza światło, a drugi nie. Gdy chcemy, aby światło docierało do pomieszczenia, ustawiamy pasy w taki sposób, aby na siebie nachodziły. Natomiast gdy chcemy zabezpieczyć wnętrze przed nasłonecznieniem, ustawiamy pasy rolety tak, aby były one naprzemiennie. Rolety dzień/noc wykorzystywane do nowoczesnych  i tradycyjnych zdobień wnętrz. Więcej inspiracji można podejrzeć w galerii zdjęć: https://czechrolety.pl/galeria/

Rolety materiałowe

Jest to rodzaj rolet wewnętrznych. Charakteryzują się dobrą jakością materiału, z którego są wykonane. Idealnie będą się komponować do każdego wystroju wnętrza. Do zalet możemy zaliczyć obszerny wybór kolorów. Nie każda osłona przeciwsłoneczna zagwarantuje nam możliwość wybrania dowolnego koloru. Niestety w tym przypadku nie jesteśmy w stanie kontrolować regulacji docieranego nasłonecznienia do pomieszczenia. Możemy polegać tylko na mechanizmie łańcuszkowym, dzięki któremu możemy opuścić roletę niżej albo ją podciągnąć wyżej. Jeśli chodzi o montaż, to nie sprawi nam to dużego problemu, ponieważ jesteśmy w stanie sami je zamontować. Warto również zauważyć, że są wykonane z tkaniny antystatycznej, co zapobiega osiadaniu kurzu.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie  to nic innego jak zasłony okienne, których zadaniem jest ochrona przed słońcem. Po ich rozłożeniu na całej powierzchni okna układają się one równomiernie. Natomiast po złożeniu rolety te swym wyglądem przypominają jedną dużą grubą materiałową chustę, gdyż całość układa się w warstwy. Są wykonywane z przeróżnych materiałów: bambusa, tkaniny, a nawet drewna. Mechanizm, dzięki któremu możemy je rozwijać, jest sznurkowy oraz może być także bezprzewodowy.

Firany

Są to popularne, wygodne w użytkowaniu, lekkie i eleganckie dekoracje okienne, które idealnie pasują do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Dzięki nim możemy wyrazić swój styl bycia. Wyróżniamy gładkie firanki, ze zdobieniami, makarony i wiele innych. Nie każda z nich będzie w stanie zapewnić nam prywatność, na przykład firanka w kształcie makaronów, ale idealnie ozdobi ona nasze wnętrze domu. Jest to dobre rozwiązanie dla każdego, ponieważ możemy znaleźć przeróżne gotowce. Najczęściej są wykonane z tiulu, przez co będziemy mogli je znaleźć w dowolnej kolorystyce. Zapraszamy też na: https://czechpranie.pl/