Fot. Bartosz Nowacki

Wczoraj nastąpiło oficjalne, uroczyste otwarcie nowej stolarni grupy „Wióry Lecą”. Ponieważ w ciągu pół roku działalności grupy w kursach stolarki wzięło już udział ponad 1000 osób, była to też okazja do spotkania z przyjaciółmi i kursantkami. Stolarnia zaprasza także wszystkich tych, którzy chcieliby, a nie mają gdzie i czym „dłubać”.

Wióry Lecą stolarnia otwarcieWymarzona stolarnia znajduje się w centrum Warszawy, na Mokotowie, na skwerze Gwiazda Polski przy ulicy Konduktorskiej 17. Drewniany domek jest rzeczywiście piękny, i co mnie nieco zaskoczyło w świetnym stanie. Podłogi wyłożone terakotą, ściany z drewna – warunki do zajmowania się stolarstwem są po prostu doskonałe. Od razu widać tez kobiecą rękę, ponieważ we wnętrzu panuje wspaniała, przytulna atmosfera.

Informacje o warsztatach i zapisach można znaleźć  do stronie internetowej grupy Wióry Lecą.

Stolarnia grupy Wióry Lecą ma także ofertę dla osób, które potrafią samodzielnie majsterkować, a nie mają wygodnego miejsca albo narzędzi potrzebnych do pracy.  Każdy może swobodnie popracować nad własnym projektem pod okiem fachowców i skorzystać z narzędzi, które są do dyspozycji w stolarni. Koszt: 10 zł za godzinę. Jeśli ktoś chce pracować dłużej, może wybrać karnet na 20 godzin za 150 zł. Już można się zapisywać.

Godziny otwarcia:

Wtorek: 10:00-14:00, środa: 10:00-14:00 i 18:00-22:00, czwartek: 10:00-14:00 i 18:00-22:00, piątek: 10:00-13:30, sobota: 10:00-16:00 + można się umawiać indywidualnie w innych porach drogą mailową.

Regulamin stolarni

  1. Jeśli potrzebujemy porady/instrukcji, zwracamy się do kogoś z zespołu Wióry lecą tyle razy, ile trzeba. Nie korzystamy z narzędzi, jeśli nie wiemy jak.
  2. Dbamy o bezpieczeństwo własne oraz pozostałych osób pracujących w stolarni.
  3. Obrabiane drewno mocujemy do stołów/blatów za pomocą ścisków. Nie obrabiamy drewna trzymając je w dłoni.
  4. Po skończonej pracy narzędzia odkładamy na miejsce.
  5. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za ewentualne skaleczenia i uszkodzenia ciała powstałe w wyniku pracy w stolarni.
  6. Jeśli mamy długie włosy, związujemy je na czas pracy z elektronarzędziami.
  7. Zwracamy równowartość zniszczonego przez nas narzędzia/jego części.
  8. Pozostawione w warsztacie projekty zobowiązujemy się dokończyć w ciągu miesiąca (nie dotyczy uczestników dłuższych kursów). Porzucone projekty zostaną zutylizowane.

Osoba, która pracuje w stolarni lub bierze udział w warsztatach, zobowiązuje się do przestrzegania powyższego regulaminu.