Fot. Bosch

Jeśli tylko mamy czas i ochotę powinniśmy samodzielnie zadbać o bożonarodzeniowe ozdoby domu – są o wiele bardziej oryginalne i efektowne niż te kupione w sklepie. Warto własnoręcznie wykonać na przykład wieniec z orzechów włoskich i kolorowych dodatków. Jego wykonanie jest bardzo łatwe i nie wymaga dużych nakładów czasu czy pieniędzy.

Świąteczny wianek z orzechów włoskichWieniec z orzechów włoskich to idealna propozycja dla osób ceniących minimalizm i prostotę we wnętrzach. Jego podstawowym budulcem są orzechy i kolorowe dodatki, które można dobrać zgodnie z własnym gustem. W wersji podstawowej do jego wykonania są potrzebne:

  • styropianowa obręcz o średnicy 30 cm
  • 2,5 kg orzechów włoskich
  • dodatki, np. czerwone koraliki ze sztucznej jarzębiny, małe szyszki
  • narzędzie do klejenia na gorąco np. Bosch GluePen wraz z wkładami klejącymi lub pistolet do klejenia na gorąco

Wykonanie wiankaŚwiąteczny wianek z orzechów włoskich

Krok 1

Włączamy GluePena, wkładamy wkład klejący i czekamy 15 sekund, aż narzędzie się rozgrzeje i będzie gotowe do pracy. Następnie oklejamy wewnętrzną i zewnętrzną krawędź obręczy styropianowej orzechami włoskimi, nakładając na nie klej.

 

Świąteczny wianek z orzechów włoskichKrok 2

Gdy okleimy orzechami zewnętrzną i wewnętrzną krawędź obręczy, przyklejamy kolejne orzechy do górnej warstwy wianka, jeden obok drugiego, aż zakryjemy cały wierzch obręczy. Jeśli chcemy, by Twój wianek był bardziej okazały i szeroki, po obklejeniu obręczy doklejamy drugą warstwę orzechów włoskich, zaczynając od wewnętrznej krawędzi dekoracji.

Świąteczny wianek z orzechów włoskichKrok 3

Wianek jest prawie gotowy. W zależności od preferencji, możemy dodać do niego różne elementy dekoracyjne, np. małe szyszki obsypane brokatem. Możemy też kupić gałązki sztucznej jarzębiny, odciąć nożyczkami koraliki i przykleić je GluePenem między orzechami. Dobór dodatków dekoracyjnych to kwestia indywidualna. Na końcu wkładamy do wianka świecę, która stworzy w pomieszczeniu świąteczny nastrój.

Świąteczny wianek z orzechów włoskich