Marka elektrycznych i spalinowych narzędzi ogrodowych, materiałów eksploatacyjnych urządzeń do nawadniania oraz oczek wodnych, narzędzi do prac porządkowych, odśnieżarek, wyposażenia ogrodów, należąca do firmy Victus-Emak. Firma Victus została założona w roku 1989 i od początku istnienia podstawowym przedmiotem jej działalności był handel sprzętem ogrodniczym. Od momentu powstania firma współpracowała z wiodącymi producentami europejskimi takimi jak CastelGarden czy Hozelock. W celu powiększenia ilości oferowanych produktów współpraca została podjęta również z innymi zagranicznymi producentami, takimi jak Toro, EMAK, IKRA oraz Pokon.
W 2005 r. firma Victus stał się członkiem międzynarodowej firmy EMAK, która jest obecna w 85 krajach na całym świecie. Firma obecnie nazywa się Victus-Emak i zajmuje się dystrybucją sprzętu marek: Oleo-Mac, Efco, Victus.

Obecnie asortyment firmy obejmuje ponad 1000 produktów. Ich dystrybucja odbywa się za pośrednictwem współpracujących z firmą sklepów i hurtowni na terenie całego kraju. Victus–Emak ma dobrze rozwiniętą sieć punktów serwisowych dokonujących napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzedawanych urządzeń. Wykwalifikowana kadra pracowników wspiera klienta fachową wiedzą, zarówno na etapie zakupu produktów, jak i w momencie, kiedy pojawią się problemy w trakcie ich użytkowania.
Firma przywiązuje dużą wagę do szkolenia swoich pracowników i podnoszenia ich kwalifikacji, co przyczynia się do ciągłego poprawiania standardu obsługi klienta. Victus–Emak organizuje również szereg szkoleń specjalistycznych dla firm z którymi współpracuje, aby osiągnąć wspólny cel – fachową obsługę użytkowników naszych produktów.