Fot. Roca
Artykuł sponsorowany

Wybór mebli łazienkowych, a także pozostałych elementów wyposażenia, nie jest łatwym zadaniem. Wszystko musi być bowiem spójne, a jednocześnie powinno tworzyć ciekawe, niebanalne połączenie. Interesującym rozwiązaniem jest czarny zestaw prysznicowy. W jakiego typu łazienkach dobrze się sprawdzi?

Czerń dla kontrastu

Nie od dziś wiadomo, że kolor czarny idealnie wręcz łączy się z odcieniami bieli, tworząc jednocześnie bardzo ciekawy kontrast. Dlatego też śmiało można stwierdzić, że czarny zestaw prysznicowy bardzo dobrze będzie pasował do kabin, które zostały wykończone w jasnych kolorach. Jeśli zdecydowaliśmy się na przeszklone drzwi, a na ścianach umieściliśmy beżowe bądź białe kafelki, to najlepszym wyborem będzie właśnie czarny zestaw prysznicowy, który stworzy niezwykle interesujący kontrast. Jeśli nasza łazienka cała urządzona jest w jasnych kolorach, to dobrze zadbać o czarne bądź ciemne dodatki, które nieco przełamią panujący w niej trend. Zbyt jasne dodatki będą zlewać się z całością, przez co staną się zwyczajnie niewidoczne.

czarny zestaw prysznicowy

Fot. catido.pl

Uzupełnienie ciemnej łazienki

Czarne zestawy prysznicowe to dobry wybór nie tylko do jasnych, ale również do ciemniejszych łazienek. Mowa tutaj o pomieszczeniach, które zostały wykończone na przykład w kolorze szarym czy granatowym. Im również przyda się lekkie przełamanie, jednak kontrast można osiągnąć na przykład umieszczając w łazience donicę z roślinami bądź wybierając odpowiednie oświetlenie. Nie musimy rezygnować z czarnych zestawów prysznicowych, jednak pamiętajmy, aby wybierać do nich przeszklone drzwi, bez dodatkowych ozdób. Dobrze, jeśli kafelki na ścianach mają kolor granatowy, brązowy lub szary, a także posiadają dodatkowe zdobienia. Dzięki nim zestaw wyróżni się nieco na tle ścian. Przy czarnych płytkach zestaw prysznicowy w tym samym kolorze może się nieco zlewać, jednak wystarczy, aby miały one delikatne zdobienia, dzięki którym dodatkowo się wyróżni.

Tam, gdzie króluje nowoczesność

Styl nowoczesny bardzo lubi ciemne dodatki, zatem jeśli właśnie taki wybraliśmy dla naszej łazienki, to idealnym okazuje się dobór czarnego zestawu prysznicowego. W ciekawy sposób uzupełni on wnętrze, jednocześnie dbając o to, by całość nabrała modernistycznego charakteru. Warto pamiętać, że czarny zestaw prysznicowy można zamontować zarówno przy kabinie prysznicowej, jak i przy wannie, która dodatkowo pełni funkcję prysznicu. Urządzając łazienkę, zwróćmy uwagę na nieoczywiste rozwiązania, dzięki którym pomieszczenie nabierze niesamowitego charakteru.