Artykuł sponsorowany

Wystrój mieszkania na wynajem nie powinien być przypadkowy – musi on trafić w gusta najemców. Z tego względu warto stawiać na neutralne aranżacje i wyposażenie, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Przedstawiamy najlepsze propozycje stylów meblarskich!

Styl skandynawski

Ten styl cieszy się popularnością od dawna. Cechuje go lekkość i prostota; dominują w nim jasne i stonowane kolory, a także dodatki z naturalnych materiałów. Meble powinny być wykonane z drewna – w takich wnętrzach często spotyka się białe, ponadczasowe meble o prostej bryle. Taki wybór sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Białe regały z estetycznymi przeszkleniami i stoliki w kolorze naturalnego drewna będą się świetnie prezentować w salonie.

Styl eklektyczny

Wnętrze mieszkania na wynajem wcale nie musi być nudne. Styl eklektyczny polega na łączeniu różnych stylistyk, np. retro i skandynawskiej. Jednak trzeba uważać, by nie wprowadzić chaosu, dlatego w takich wnętrzach wybiera się jeden motyw przewodni. W kwestii wyboru mebli panuje spora dowolność – możesz postawić na wyraziste kolory, wzory i ciekawe faktury. Jeśli nie masz doświadczenia w aranżacji wnętrz, postaw na meble klasyczne np. drewniane, skórzane czy tapicerowane, do których możesz dobrać oryginalne dodatki, jak narzuta czy poduszki.

Styl minimalistyczny

Niektórym osobom może się wydawać, że style minimalistyczny i skandynawski są tożsame. Chociaż z pewnością wiele je łączy, estetyka minimalistyczna nie ma tak ścisłego związku z naturą. Styl ten skupia się raczej na ograniczaniu liczby dodatków i elementów wyposażenia, hołduje prostym bryłom i monochromatycznej kolorystyce – jak głoszą opinie klientów Salonów Agata, wnętrze nie powinno być przeładowane żadnym nadmiarem; liczy się tutaj codzienna wygoda i funkcjonalność.

Styl industrialny

Styl industrialny, kojarzony również z loftowym, wygląda bardzo dobrze w dużych, przestronnych wnętrzach, ale z powodzeniem wykorzystasz go także w mniejszych pomieszczeniach. Meble industrialne cechuje surowość i często eksponuje się ich elementy konstrukcyjne. Typowe dla tego stylu jest połączenie drewna z metalem. Do najczęściej używanych kolorów zalicza się grafitowy, antracytowy, czarny, ale też brąz i bordo.

Podczas wyboru mebli przeznaczonych do mieszkania na wynajem należy zwrócić uwagę nie tylko na styl, ale też solidne wykonanie. Dzięki temu dłużej posłużą, a Ty zaoszczędzisz na ewentualnych naprawach.