Artykuł sponsorowany

Wielu nastolatków nie chce, aby w ich pokoju znajdowało się łóżko. Zamiast niego wolą wersalkę lub inny mebel wypoczynkowy, który nadaje się zarówno do spania, jak i do relaksu za dnia. Zobacz, na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze takich mebli!

Wymiary wersalki młodzieżowej. Na co zwrócić uwagę?

Aby kupić odpowiedni mebel jak wersalka młodzieżowa, należy przede wszystkim uwzględnić jego wymiary. To szczególnie ważne wtedy, gdy ma być ona umieszczona w mniejszym pokoju, gdzie tak naprawdę liczy się każdy centymetr.

Trzeba na początku wybrać miejsce, gdzie planuje się ustawić mebel, a potem zmierzyć je. Należy także pamiętać, by nie umieszczać mebla bezpośrednio przy ścianie, grzejniku czy meblach, lecz pozostawić wolną przestrzeń dla właściwej wentylacji.

Gdy natomiast miejsca jest bardzo mało, zamiast wersalki można zdecydować się na umieszczenie w pokoju amerykanki, czyli rozkładanego fotela. Taki mebel zajmuje po złożeniu naprawdę mało miejsca, natomiast wtedy, gdy jest rozłożony, daje powierzchnię do spania jak na jednoosobowym łóżku.

Styl wersalki do pokoju nastolatka. Nowoczesny czy tradycyjny?

W pokoju nastolatka ważny jest styl aranżacji, dlatego też wersalka młodzieżowa powinna być dopasowana do gustu jej użytkownika.

Dzisiaj najczęściej kupowane są wersalki w nowoczesnym stylu, które wyróżniają się prostymi, oszczędnymi formami oraz stonowanymi kolorami. Z kolei dziewczyny często decydują się na wersalki w stylu glamour albo rustykalnym, na przykład wykończone modnym teraz welurem.

Najlepiej zatem sprawdzić różne propozycje w ofertach producentów, by wybrać taką wersalkę, która najlepiej będzie pasowała do aranżacji pokoju nastolatka i sprawi, że całe wnętrze będzie wyglądać modnie.

Rozkładana wersalka dla nastolatka. O czym warto pamiętać?

Jeżeli zamierza się kupić wersalkę młodzieżową, warto przede wszystkim sprawdzić, w jaki sposób jest ona rozkładana. Producenci stosują różne systemy rozkładania wersalek, dlatego najlepiej, aby jej obsługa była łatwa i wygodna.

Także dodatkowym plusem będzie znajdująca się we wnętrzu wersalki skrzynia pozwalająca na przechowywanie pościeli. Dzięki temu będzie można ją łatwo chować i wyciągać.

Tania wersalka młodzieżowa. Gdzie warto ją kupić?

Dzisiaj duży wybór mebli wypoczynkowych z funkcją spania jest dostępny w sklepach internetowych, także należących bezpośrednio do producentów.

W przypadku zakupu wersalki od producenta często ma się możliwość samodzielnego wybrania rodzaju materiału obiciowego spośród wielu wariantów we wzorniku. Dzięki temu mebel może być idealnie dopasowany do pomysłu na wnętrze.