Odświeżenie mieszkania czy kapitalny remont? Niezależnie od przedsięwzięcia, każde z działań wymaga niemałych nakładów finansowych. Jeśli domowy budżet jest mocno ograniczony, przeprowadzenie remontu bez zatrudniania fachowców wydaje się być sensownym rozwiązaniem. Czy jesteś przygotowany na samodzielną domową rewolucję?

Niezbędne narzędzia

Zdecydowana większość panów domu od czasu do czasu wykonuje drobne prace domowe. Remont mieszkania to jednak przedsięwzięcie wymagające solidnych narzędzi. Z pewnością nie może zabraknąć dobrej jakości wierteł do drewna oraz wszelkiego rodzaju śrub, wkrętów stolarskich i konfirmatów, za pomocą których wykonasz łączenia elementów meblowych. Niezależnie od planowanych prac, część wyposażenia powinny stanowić narzędzia stolarskie, takie jak bity czy wkrętaki krzyżakowe. Nie zapomnij też o miarce i podręcznych akcesoriach (ołówki stolarskie, noże z łamanym ostrzem), które znacznie ułatwią codzienne prace stolarskie. Koszt takich narzędzi będzie o wiele niższy, jeśli dokonasz zakupu w dobrze zaopatrzonej hurtowni akcesoriów meblowych.

Akcesoria meblowe

Zmiana aranżacji mieszkania nie zawsze musi wiązać się z dużymi kosztami. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na wymianę mebli, odświeżenie ścian czy nowe panele, skup się na detalach, które nadadzą wnętrzu nowego charakteru. Nowe uchwyty do mebli czy wymiana nóżek przy blacie to detale, które z miejsca rzucą się w oczy. Idąc krok dalej, można zwiększyć funkcjonalność mebli poprzez montaż kółek lub rolek. Niewielkim kosztem można też nadać meblom nowe życie poprzez odnowienie frontów okleiną o niebanalnym wzorze. Wymieniony asortyment to podstawa wyposażenia dobrej hurtowni akcesoriów meblowych. Dziesiątki dostępnych wzorów pozwolą na swobodne aranżacje w dowolnym stylu za niewielkie pieniądze.

Zabawa światłem

Odpowiednie rozmieszczenie światła pozwoli na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery. Poprzez zamierzone oświetlenie punktowe można uzyskać niemal intymny nastrój, czy też podkreślić ważny element systemu meblowego (np. gablotę). W tym celu niezbędne okażą się lampy LED do mebli lub zestawy oświetleniowe, które niedrogo kupić można w hurtowni akcesoriów meblowych.

Dostępność asortymentu

Gromadzenie narzędzi i materiałów do remontu może stanowić niemały problem. Często asortyment sklepu jest wybrakowany, co generuje wędrówki do kolejnych marketów. Chcąc oszczędzić czas i pieniądze zdecyduj się na zakupy online w sklepie, który ma wszystko, czego potrzebujesz. Akcesoria do mebli w Sklepstolarza.pl to jedno z miejsc, gdzie dostaniesz niezbędne produkty w atrakcyjnych cenach.