Artykuł sponsorowany

Niewielkich rozmiarów akcesoria elektryczne, których wybór teoretycznie jest prosty, a w praktyce sprawia nam coraz więcej problemów. Włączniki światła stają się zaawansowane technologicznie i oferują o wiele więcej możliwości. Mają za zadanie również sprzyjać oszczędzaniu energii elektrycznej. Na co warto postawić, by zapewnić sobie komfort korzystania z nich?

Kilka punktów zamiast jednego

Lepiej sprawdza się montaż kilku punktów świetlnych, które nie będą działać jednocześnie, za to precyzyjnie doświetlą wybrane części czy fragmenty pomieszczeń, niż stawiać na równoczesną pracę wielu źródeł światła. Liczba włączników, w takim przypadku, wcale nie musi urastać do kilkunastu. Wystarczy wybrać zamiast pojedynczego włącznika światła, podwójny, a nawet potrójny.

Powyższe rozwiązanie pozwala wygodnie korzystać z dostępnych punktów świetlnych w danym pomieszczeniu, ale i w całym domu. Jeśli dodatkowo wybierze się włączniki sterowane zdalnie, do których dołączony jest pilot, poszczególne lampy będzie można włączać i wyłączać, bez podnoszenia się z miejsca. Atutem jest nie tylko wygoda, nowoczesność, jak i estetyka tak wykonanych włączników. Chodzi również o oszczędności.

Wielokrotnie zdarza nam się nie wyłączać jednego lub nawet większej liczby punktów świetlnych, wychodząc do innego pomieszczenia, bo za chwilę planujemy tam wrócić, i wcale nie mamy ochoty tracić czasu na wędrowanie do włączników. Gdy pod ręką, a właściwie już w ręce jest pilot, lampy zostają wyłączone niemalże natychmiast, bez wysiłku, bez spacerowania po obszernym pomieszczeniu. Oszczędza się na energii elektrycznej. Nawet kilka minut zbędnie włączonego światła, znajduje swoje odzwierciedlenie na rachunkach za prąd. Na co dzień tego nie dostrzegamy, ale w ostatecznym rozrachunku, kwoty stają się niemałe.

Włączniki tego typu można znaleźć w sklepie Gajwer.pl. Jeśli poza funkcjonalnością, użytkownicy chcą również wyjątkowej estetyki, a klasyczne włączniki do nich już nie przemawiają, mogą postawić na panele dotykowe. Czym się wyróżniają? Nie tylko efektem wizualnym, ale i jeszcze większą oszczędnością!

Włączniki dotykowe – eleganckie panele

Włączniki dotykowe prezentują się elegancko. To nierzadko szklane panele wykonane w różnych kolorach, dlatego z powodzeniem można je wpisać w nawet najbardziej wyrafinowaną aranżację domową. Mogą być kolorystycznie zbliżone do barw zastosowanych na ścianach lub wręcz przeciwnie, kontrastować z nimi. To do użytkowników należy decyzja, czy będą niezauważalne czy też może staną się widoczną ozdobą.

Ich wygoda użytkowania jest niepodważalna, a dostrzec ją można głównie w godzinach wieczornych i w nocy. Ileż to razy nie mogliśmy trafić we włącznik od łazienki, po ciemku macaliśmy ściany, rozbudzając się, by wreszcie móc bezpiecznie skorzystać z toalety. Tradycyjne włączniki są najczęściej niewidoczne w nocy, co sprawia sporo problemów, najmłodszym, ale i dorosłym domownikom. Panele dotykowe mają podświetlone punkty, które trzeba dotknąć, by włączyć oświetlenie w wybranym pomieszczeniu. Wędrowanie nocą do łazienki lub innego pomieszczenia, nie sprawia zatem najmniejszych problemów.

W jednym panelu dotykowym mogą znaleźć się włączniki, które będą odpowiedzialne nie tylko za sterowanie światłem, ale i roletami czy klimatyzacją. Do tego pilot zdalnego sterowania, co oznacza, że siedząc wygodnie na kanapie, oglądając ulubiony film w porze wieczorowej, będzie można wyłączyć lampę sufitową, za to włączyć bardziej klimatyczne oświetlenie. Dodatkowo podkręcić klimatyzację, gdy robi się chłodno i opuścić rolety w oknach, dla uzyskania intymnej atmosfery.

Na koniec kwestia oszczędzania. Włączniki umieszczone w panelach dotykowych, mogą być zintegrowane ze ściemniaczami. Dzięki temu zostaje dostosowane natężenie światła do aktualnych potrzeb. Różnice da się odczuć w komforcie korzystania z konkretnych pomieszczeń, ale i w rachunkach za prąd.

Im lepiej przyjrzymy się propozycjom nowoczesnych włączników, tym bardziej zadowalający będzie ostateczny wybór!