Wolf-Garten - marka narzędzi ręcznych, elektronarzędzi i urządzeń ogrodowychNiemiecka marka narzędzi ręcznych, elektronarzędzi i urządzeń do pielęgnacji ogrodu. Korzenie produkującej je firmy Wolf-Garten sięgają założonej w 1922 r. w miejscowości Betzdorf nad rzeką Sieg przez Augusta Wolfa i jego synów Gregora i Otto Fabryki Artykułów Żelaznych. W 1927 r. August Wolf wynalazł pierwszą tzw. haczkę ciąganą. Wynalazek ten spowodował zmianę sposobu myślenia o projektowaniu i produkcji małych narzędzi rolniczych i stał się przełomem w rozwoju przedsiębiorstwa. W latach 20. firma szybko się rozwijała, wprowadzając kolejne produkty i zdobywając dużą rozpoznawalność na długo przed pojawieniem się pierwszej kosiarki do trawy. W roku 1923 znakiem firmowym przedsiębiorstwa stała się wpisana w logo wytłoczona głowa wilka. W 1943 r. firma zmieniła nazwę na Wolf-Geräte GmbH. W latach 50. Przedsiębiorstwo znalazło nowe pole ekspansji, gdy modne stało się zakładanie otwartych powierzchni trawiastych. W 1953 r. firma jako pierwszy producent europejski wprowadziła na rynek kosiarkę z obrotowym nożem. W roku 1958 przebojem firmy była pierwsza w Europie kosiarka elektryczna, w roku 1975 – najcichsza kosiarka spalinowa na świecie. Od tamtej pory w ofercie firmy i marki pojawiły się liczne modele kosiarek ręcznych, akumulatorowych, elektrycznych i spalinowych.
W roku 1968 firma Wolf-Garten stworzyła nowy segment produktowy, wprowadzając na rynek kosiarkę samojezdną „Scooter”. Myślenie innowacyjne charakteryzuje firmę do dzisiaj – w 2004 r. Wolf-Garten wprowadził na rynek ręczną kosiarkę z opatentowanym systemem wymiennych noży „Mach 15”. Kilka lat później w ofercie pojawiły się pierwsze na świecie kosiarki hybrydowe z opatentowaną kombinacją wybiegających w przyszłość technologii napędu akumulatorowego i elektrycznego.

Wolf-Garten

ma także spore osiągnięcia w dziedzinie technik badania traw. O lat 60. prowadzi laboratorium badawcze traw, dzięki któremu może wprowadzać na rynek najlepsze, nowatorskie mieszanki traw i nawozy do trawników.

Asortyment produktów marki Wolf-Garten obejmuje narzędzia i urządzenia do pielęgnacji trawy, uprawy gleby, pielęgnacji drzew i krzewów, narzędzia i urządzenia do odśnieżania oraz nasiona traw i nawozy do trawników.
Marka i firma Wolf-Garten należy obecnie do Grupy MTD. W Polsce dystrybucją produktów marki Wolf-Garten zajmuje się firma MTD Poland.