Zestaw do krykieta. Fot. Tchibo

W ciepłe słoneczne dni grzechem byłoby siedzieć przed komputerem. Tym bardziej że ruch na świeżym powietrzu wzmacnia odporność, dotlenia organizm, a dzieci stymuluje do rozwoju. Kąpiel w basenie, puszczanie latawca, zabawa na zjeżdżalni, robienie babek z piasku, jazda na rowerze czy hulajnodze… To tylko niektóre rozrywki. W co jeszcze mogą bawić się dzieci?

Magdalena Prokop-Duchnowska

Trampolina Gilleleje. Fot. Jysk

Trampolina Gilleleje. Fot. Jysk

W sklepach aż roi się od zabawek, sprzętów i gadżetów, dzięki którym wyjście na dwór jest nie lada atrakcją nie tylko dla dzieci. W ostatnich latach niesłabnącą popularnością cieszą się trampoliny ogrodowe. Małe, duże, niskie lub wysokie, z siatką zabezpieczającą albo bez. Do wyboru, do koloru. Im większa trampolina, tym więcej osób się na niej zmieści. Ta forma rozrywki ma jedną podstawową zaletę – pozwala dzieciom zaspokoić potrzebę ruchu i spożytkować energię, której zazwyczaj mają w nadmiarze.

W ogrodzie doskonale sprawdzą się też materiałowe namioty oraz przyczepiane do nich tunele, które można dowolnie łączyć i tworzyć najrozmaitsze konstrukcje. Świetnym pomysłem jest zakup chusty animacyjnej. Na brzegach materiału znajdują się uchwyty, za które łapią uczestnicy zabawy – spadochron sprzyja więc grom zespołowym. Jedna z najpopularniejszych polega na wspólnym podrzucaniu i łapaniu kolorowych piłeczek.

Piłka na rzepy Joy'N Fun. Fot. Jysk

Piłka na rzepy Joy’N Fun. Fot. Jysk

Kręgle dmuchane. Fot. Tchibo

Dmuchane kręgle. Fot. Tchibo

Równie wciągające jest rzucanie woreczkami w aluminiowe przedmioty. Takie atrakcje gwarantuje gra w puszki, która cieszy się sympatią zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Na powietrzu świetnie sprawdzą się też dmuchane kręgle, zestaw do krykieta czy popularne dwa ognie w nieco innej wersji – dzieci zakładają kamizelki z rzepami i rzucają w siebie lekkimi piłeczkami. Jeśli zaś chcemy potrenować koordynację ruchową, rozważmy zakup szczudeł. Najmłodszym domownikom z pewnością przypadną do gustu takie w kształcie kubeczków. Nie dość, że są niskie, to jeszcze mają specjalne uchwyty na stopę, co usprawnia prawidłowe chodzenie. Z kolei starsze pociechy ucieszą się z gier – kart, klocków, kółka i krzyżyka czy ogrodowej wersji gry w rzutki – w rozmiarze XL.

Nieco inna wersja gry dwa ognie - na rzepy. Fot. Tchibo

Nieco inna wersja gry Dwa Ognie – na rzepy. Fot. Tchibo