Fot. Black+Decker

Jeden przycisk i dzieje się magia – tak działa nowy system Power Command w urządzeniach ogrodowych Black+Decker™. Dzięki niemu kosiarki żyłkowe, dmuchawy i nożyce do żywopłotu poradzą sobie z pracami w ogrodzie z jeszcze lepszym rezultatem.

Prace ogrodowe potrafią sprawić wiele przyjemności. Ale czasami potrafią się one nieoczekiwanie wydłużyć. Przydałby się wtedy magiczny przycisk, który błyskawicznie usunie wszelkie przeszkody… Power Command to właśnie odpowiedź na bolączki wszystkich zapalonych ogrodników! Nowoczesna funkcja kryje się pod różnymi postaciami w trzech urządzeniach nowej serii.

narzędzia ogrodowe Black+Decker

Fot. Black+Decker

Koszenie bez przestojów

Funkcja Power Command zastosowana w podkaszarkach żyłkowych pozwala bez przestojów zwiększyć długość żyłki tnącej trawę. Intuicyjne i proste w obsłudze rozwiązanie daje całkowitą kontrolę nad linią cięcia, zwiększając długość linki do odpowiedniego poziomu, bez zatrzymywania pracy. Podkaszarki żyłkowe Black+Decker™ z regulowaną wysokością cięcia posiadają także mechanizm podkaszania zmieniany na przycinanie brzegów trawnika. Dzięki dodatkowo zastosowanej funkcji Power Select można w pełni wykorzystać pojemność akumulatora 2Ah lub 4 Ah. Daje ona prosty wybór – opcję turbo do cięższych, trudniejszych zadań lub ECO dla dłuższego działania.

W nowej serii znajdują się dwa modele podkaszarek. Model STC1820EPC jest zasilany akumulatorem o napięciu 18 V i pojemności 2 Ah, szerokość koszenia to 28 cm. Cena – 659 zł. Model STC1840EPC ma taką samą szerokość koszenia, jest jednak wyposażony w akumulator 18 V o pojemności 4 Ah. Cena – 859 zł.

narzędzia ogrodowe Black+Decker

Fot. Black+Decker

narzędzia ogrodowe Black+Decker

Fot. Black+Decker

Większa moc wydmuchu

Usuwanie resztek skoszonej trawy lub liści spomiędzy kamieni potrafi wbrew pozorom zająć sporo czasu. Aby przyspieszyć porządki w ogrodzie nowa dmuchawa ogrodowa Black+Decker™ GWC1820PC z przyciskiem Power Command zwiększa prędkość wydmuchu do 209 km/h. Daje to 20% więcej mocy co pozwala na o 10% szybszą pracę, by usunąć uparte zanieczyszczenia. Nowa dmuchawa jest lekka, kompaktowa i łatwa w przenoszeniu – wprost idealne do trudnodostępnych miejsc. Model GWC1820PC jest zasilany akumulatorem 18 V o pojemności 2 Ah. Cena – 539 zł.

narzędzia ogrodowe Black+Decker

Fot. Black+Decker

narzędzia ogrodowe Black+Decker

Fot. Black+Decker

Nożyce do żywopłotu: łatwe przecinanie gałęzi i unikanie zakleszczeń

Aby walka z grubymi gałęziami żywopłotu nie stała się frustrująca warto zastosować nowe nożyce do żywopłotu Black+Decker™. Wystarczy włączyć Power Command, aby zwiększyć moc nożyc i sprawnie przebić się przez gąszcz gałęzi. Nożyce ogrodowe wyposażono w różnej długości ostrza, wygodny uchwyt do sprawnego manewrowania dwoma rękoma oraz dwa rodzaje baterii – 18V i 36 V. Różne pojemności baterii i ładowarek dostępne dla nożyc pozwalają dopasować szybkość ładowania do Twoich potrzeb z 2 Ah do łatwiejszych, a z 4 Ah do trudniejszych zadań.

Model GTC18452PC jest wyposażony w akumulator o napięciu 18 V i pojemności 2 Ah, długość cięcia to 45 cm. Cena – 699 zł. Model GTC18502PC ma akumulator o napięciu 18 V i pojemności 2 Ah oraz listwę tnącą o długości 50 cm. Cena – 799 zł. Nożyce GTC18504PC są wyposażone w akumulator o napięciu 18 V i pojemności 4 Ah, długość cięcia to 50 cm. Cena – 899 zł. Model GTC36552PC ma akumulator o napięciu 36 V i pojemności 4 Ah oraz listwę tnącą o długości 55 cm. Cena – 999 zł.

narzędzia ogrodowe Black+Decker

Fot. Black+Decker

Urządzenia z nowej serii w różnych wariantach wyposażenia, dostępne są w renomowanych marketach budowlanych w całej Polsce.