Artykuł sponsorowany

Nurtuje Cię pytanie: jakie rozwiązanie wybrać na balkon lub taras – drewno, czy tworzywo sztuczne? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie rewelacyjne wieści! Przestań się nad tym głowić, bo wcale nie musisz wybierać! Możesz cieszyć się zjawiskowym wyglądem drewna i wytrzymałością tworzywa sztucznego.

Interesują Cię deski kompozytowe na balkon lub taras? Poznaj zalety tego rozwiązania!

Deski kompozytowe – co to takiego

Deski kompozytowe to produkty wykonane z materiału o strukturze niejednorodnej, złożonego z dwóch lub kilku komponentów o różnych właściwościach. Celem tworzenia materiałów kompozytowych jest uzyskanie oczekiwanych właściwości fizycznych lub chemicznych, które zwiększają ich użyteczność.

W przypadku desek kompozytowych na balkon najczęściej oczekiwanym rezultatem tych działań jest uzyskanie materiału, który pod względem estetycznym w jak największym stopniu imituje drewno, a w kwestii funkcjonalnej jest solidny i odporny na działanie czynników atmosferycznych” – wyjaśnia producent desek kompozytowych Tardex.

Deski kompozytowe do budowy tarasów i balkonówDeski kompozytowe – kwestie bezpieczeństwa

Deski kompozytowe powinny zostać poddane dokładnym badaniom pod kątem wytrzymałości na nacisk, działanie czynników atmosferycznych oraz odporność ogniową. Takie produkty muszą być zaaprobowane przez odpowiednie organizacje, a także opatrzone następującymi atestami i certyfikatami jakości:

  • Certyfikat Krajowej Oceny Technicznej,
  • Atest PZH,
  • Atest dotyczący badań ogniowych.

Dzięki temu masz pewność, że deski kompozytowe, które wykorzystasz do wykończenia swojego balkonu czy tarasu, będą solidne, długowieczne i bezpieczne.

Deski kompozytowe – zalety

Deski kompozytowe wykonane z wysokiej jakości mączki drzewnej z twardych gatunków drewna oraz domieszki tworzywa sztucznego mają następujące właściwości i zalety.

  • Solidność – deski kompozytowe nie wymagają konserwacji i są odporne na działanie czynników atmosferycznych.
  • Atrakcyjny wygląd – wzór sprawdzonych desek kompozytowych idealnie imituje wygląd naturalnego drewna.
  • Długowieczność – czas eksploatacji wysokiej jakości desek kompozytowych sięga aż 20 lat.
  • Różnorodne zastosowanie – deski kompozytowe to uniwersalne rozwiązanie na balkon, taras, elewację, czy ogrodzenie.
  • Komfort użytkowania – deski tarasowe, które zostały wykończone przyjemną w dotyku powierzchnią antypoślizgową, pozwalają zapomnieć o wypadkach i drzazgach.

Deski kompozytowe do budowy tarasów i balkonów

Deski kompozytowe na balkon i taras – podsumowanie

Deski tarasowe to idealne rozwiązanie na balkon, taras, czy elewacje, które łączy w sobie zalety drewna i tworzywa sztucznego. Jeśli chcesz, żeby Twój taras zawsze wyglądał atrakcyjnie, a przy tym nie wymagał konserwacji, to deski kompozytowe mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.