Artykuł sponsorowany

Każdy spotkał się kiedyś z uciążliwą awarią instalacji wodociągowej, odpływu wody albo ogrzewania. W przypadku niektórych mniejszych usterek jesteśmy w stanie sobie poradzić sami, jednak przeważnie potrzeba umiejętności i wiedzy kogoś bardziej doświadczonego w tej dziedzinie. Wówczas warto skorzystać z usług hydraulika, który np. przeprowadzi zamrażanie rur.

Profesjonalne usługi w zakresie hydrauliki są często jedynym rozwiązaniem pojawiających się w naszych domach problemów.

Hydraulik – jakie usługi świadczy?

Większość osób ma raczej ogólne pojęcie na temat pracy hydraulików i kojarzy ją głównie z usuwaniem usterek. Jest to co prawda niezwykle istotny element pracy hydraulików, jednak usługi z tej dziedziny obejmują znacznie więcej działań. Zatem co może zaoferować dobry hydraulik z Warszawy? Podstawowy zakres prac, jakimi zajmuje się hydraulik, to wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Działania te dotyczą nie tylko nowych budynków, do których trzeba doprowadzić wodę, ale również domów, w których instalacje muszą zostać wymienione na nowe. Zakres czynności, którymi zajmuje się hydraulik, to:

  • modernizacja i wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej;
  • modernizacja i wymiana instalacji centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych;
  • montaż, naprawa i wymiana urządzeń sanitarnych, np. wc, wanien, bidetów, umywalek, kabin prysznicowych;
  • zmywarek, zlewozmywaków;
  • montaż wodomierzy i zaworów;
  • kompleksowa konserwacja węzłów cieplnych c.o. c.w. c.t.;
  • szeroki zakres usług gazowych;
  • montaż kuchni, płyt gazowych, piecyków, pieców, taboretów i innych urządzeń grzewczych;
  • udrażnianie i czyszczenie instalacji kanalizacyjnej, pionów kuchennych i łazienkowych;
  • czyszczenie przykanalików i kanalizacji deszczowej;
  • inspekcja rur kamerą TV;
  • montaż bojlerów (term elektrycznych);
  • zamrożenie rur, wymiana zaworów grzejnikowych, wymiana grzejnika.

Dobry hydraulik ma uprawnienia hydrauliczne, uprawnienia spawalnicze (gazowo-elektryczne), uprawnienia na instalacje gazowe E i D i energetyczne w zakresie eksploatacji węzłów oraz kotłowni. Dobry spawacz również powinien mieć odpowiednie uprawnienia świadczące o jego wiedzy i umiejętnościach. Wejdź na https://hydraulika-gaz.com/ i dowiedz się więcej na temat pracy hydraulików.

Zamrażanie rur – na czym polega i kiedy jest przeprowadzane zamrożenie rur?

Zamrażanie rur jest działaniem polegającym na stworzeniu w rurze czopa lodowego z zamarzającej wody, który działa jak korek zatrzymując ciśnienie wody. Miejsca zamrożenia rur wytrzymują duże ciśnienie. Dlaczego? Ponieważ jest to spowodowane „fizyką” objętości wody podczas zamarzania, która się zwiększa; powoduje to dociśnięcie korka lodowego do ścian rury. Zamrażanie rur pozwala pracować na instalacjach wodnych albo centralnym ogrzewaniu pod ciśnieniem bez konieczności opróżniania układu z wody – również zimą! Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.
W wypadku remontu łazienki w bloku, mieszkania lub wymiany kaloryfera żeliwnego na nowy, dość często można spotkać się z brakiem zgody na opróżnienie układu centralnego ogrzewania. Gdy administracja danego budynku chce obciążyć nas kosztami wynajęcia firmy zajmującej się spuszczeniem wody z instalacji centralnego ogrzewania, najrozsądniejszą opcją jest skorzystanie z możliwości zamrożenia rur. Jest to możliwe nawet w sezonie grzewczym.
Dzięki temu możliwe są takie działania, jak np. demontaż grzejników bez spuszczania wody z instalacji, dokonanie wymiany nieszczelnych zaworów albo skrócenie gałązki grzejników. Po demontażu kaloryferów metodą zamrażania rur zakłada się zawór odcinający na dolnej gałązce umożliwiający montaż/demontaż kaloryfera w dowolnym momencie, bez względu na to, czy instalacja jest napełniona, czy też nie.