Artykuł sponsorowany

Chcesz wymienić standardowe żarówki E14 na ich ledowe odpowiedniki? Zastanawiasz się, czy to dobry wybór? Sprawdź, co wyróżnia wspomniane rozwiązania oświetleniowe. Dzięki temu łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

Żarówki LED E14  – bezpieczeństwo i szybkość montażu

Żarówkę LED E14 cechuje niska emisja ciepła. Przywołane źródło światła – w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań – nie nagrzewa się podczas włączania i nie podnosi temperatury panującej w pomieszczeniu. Nie ma więc ryzyka poparzenia na skutek kontaktu ze szklaną bańką. To ważne, zwłaszcza gdy w domu mieszkają małe dzieci, które lubią chwytać różne przedmioty. Warto też zauważyć, że montaż wspomnianego produktu nie sprawi nikomu większych trudności. Trzeba jedynie umieścić go w odpowiedniej oprawie. Mały gwint wygodnie leży w dłoni, a sama czynność wkręcania zajmie Ci zaledwie parę chwil. Wystarczy kilka sprawnych ruchów, zgodnie z „biegiem” wskazówek zegara.

Żarówki LED E14  – uniwersalność

Żarówki LED E14 są uniwersalne. Pasują do wielu różnych rodzajów lamp, a także stylów aranżacji wnętrz. Urządzasz salon w inspirowany surowym nurtem industrialnym? Wybierz model przywołujący na myśl oryginalny wynalazek Thomasa Edisona. A może marzy Ci się sypialnia utrzymana w duchu retro lub vintage? W takim razie sięgnij po egzemplarz z bańką w kształcie płomienia świeczki. Ma je w swoim asortymencie między innymi sklep z oświetleniem Światło i Styl. Znajdziesz w nim wiele ciekawych propozycji w przystępnych cenach, a zakupu dokonasz bez wychodzenia z domu.

Żarówki LED E14  – ekologia

Mówiąc o żarówkach LED E14 trzeba wspomnieć również o ekologii.  Diody elektroluminescencyjne nie wydzielają żadnych toksycznych związków ani substancji do atmosfery. W rezultacie nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko naturalne i jego ekosystemy. Zużyte produkty podlegają pełnemu recyklingowi. Nie zaśmiecają więc „błękitnej planety”, jak ma to miejsce w przypadku „klasycznych” źródeł światła zawierających rtęć, kadm, ołów czy inne metale ciężkie. Oczywiście najpierw muszą trafić do odpowiedniego punktu zbiórki, a następnie zakładu przetwórczego, gdzie zostaną zdemontowane i poddane obróbce.

Żarówki LED E14  – trwałość i wytrzymałość

Obawiasz się, że ledowe żarówki z małym gwintem nie wytrzymają intensywnej eksploatacji? Niepotrzebnie. Kolejnym wyróżnikiem prezentowanych rozwiązań jest bowiem długa żywotność. Diody elektroluminescencyjne mogą pracować bez  przerwy nawet 100 tysięcy godzin. Rzecz jasna mowa tu o renomowanych wyrobach, a nie podróbkach. Nie wymagają więc częstej wymiany. Dla porównania standardowe świetlówki ulegają zużyciu sto razy szybciej.  Co zrobić, by zmniejszyć ryzyko inwestycji w zwykłe „imitacje”? Najlepiej zaopatrywać się u dostawców z dużym doświadczeniem. Kupuj żarówki LED E14 w sklepie swiatloistyl.pl, który współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi producentami o ugruntowanej pozycji na rynku, takimi jak Sollux, Sanico, Philips, Italux, Lucide czy Rabalux.