Fot. LŁ

Wśród prac remontowych są i takie, które sprawiają, że odechciewa się wszelkich zmian wystroju wnętrza. Jedną z nich jest na pewno zdzieranie ze ścian starych tapet. Na szczęście od niedawna na rynku jest dostępny zestaw do usuwania tapet marki Wolfcraft.

Usuwanie tapet

Wałek z kolcami osadzony na drążku teleskopowym. Fot. LŁ

Przygotowując ściany do zmiany dekoracji często trzeba zmierzyć się z wyzwaniem usunięcia starej tapety. Perspektywa przemieszczania się z drabiną po mokrym pomieszczeniu i walki z nierówno odchodzącymi tapetami niejednego zniechęciła już do remontu. Planowana zmiana wystroju wnętrza nie musi jednak wiązać się z uciążliwym skrobaniem szpachelką i ciągłymi wycieczkami po drabinie. Sporo czasu i energii pozwala zaoszczędzić zestaw do usuwania tapet marki Wolfcraft, dystrybuowany przez firmę LŁ (dawniej Lange Łukaszuk).

3 elementy, 3 kroki

Usuwanie tapet

Szpachla do zdzierania tapet. Fot. LŁ

Zestaw do usuwania tapet firmy Wolfcraft składa się z trzech elementów: wałka z kolcami, szpachli i teleskopu. Zasada działania jest prosta i obejmuje również 3 etapy. Na początku za pomocą wałka z kolcami umieszonego na teleskopie nakłuwamy powierzchnię tapety przeznaczoną do usunięcia. Następnie, w zależności od zastosowanego kleju, całość zwykłym spryskiwaczem nawilżamy obficie wodą lub specjalnym środkiem do zmywania tapet. Wykonane wałkiem otwory pozwalają wniknąć cieczy pod powierzchnię tapety i rozpuścić klej. Po odczekaniu od kilku do kilkunastu minut można przystąpić do usuwania tapety za pomocą szpachelki znajdującej się w zestawie firmy Wolfcraft.

Usuwanie tapet

Usuwanie starej tapety zaczynamy od nakłuwania jej wałkiem z kolcami. Fot. LŁ

W prostocie siła

Zestaw do usuwania tapet firmy Wolfcraft wyróżnia prosta i pomysłowa konstrukcja. Dzięki umieszczeniu kolców na wałku unikniemy żmudnego nacinania bądź dziurkowania tapety. Cały proces przygotowania tapety do namoczenia przypomina malowanie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Z kolei umieszczenie wałka na lekkim drążku teleskopowym z wygodnym uchwytem i regulowaną długością od 60 do 100 cm pozwala ograniczyć konieczność częstej wspinaczki i balansowania na drabinie. Szpachla do usuwania tapet posiada krawędź o optymalnej szerokości i – podobnie jak wałek – jest wyposażona w wygodny system szybkiego mocowania na drążku teleskopowym.

Usuwamy tapety

Ponakłuwaną tapetę spryskujemy wodą, by rozpuściła klej. Fot. LŁ

Osoby myślące o zmianie wystroju wnętrza nie muszą już bać się żmudnego procesu usuwania starych tapet. Oferowany przez LŁ (dawniej Lange Łukaszuk) zestaw do usuwania tapet marki Wolfcraft sprawdzi się w rękach każdego, kto samodzielnie podejmie się tego zadania. To pomysłowe narzędzie o solidnej i przemyślanej konstrukcji pozwoli zaoszczędzić czas i energię… i być może wreszcie sprawi, że oczyszczanie ścian ze starej tapety za pomocą szpachli przestanie być postrzegane jako porywanie się z motyką na słońce.

Usuwamy tapety

Po kilkunastu minutach zaczynamy zdzierać tapetę szpachlą. Drążek teleskopowy pozwala na wygodną pracę bez drabiny. Fot. LŁ

Cena zestawu do usuwania tapet Wolfcraft (wałek z kolcami, szpachelka, kij teleskopowy) – 95 zł.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą ŚWIAT-OBRAZÓW.PL.