Fot. Hagsen

Większość potraw smakuje wyjątkowo dzięki aromatycznym przyprawom i wonnym ziołom. By mieć stały dostęp do świeżych ziół warto uprawiać je samodzielnie. Z doniczkami Hagsen nie jest to kłopotliwe, a daje wiele satysfakcji.

zioła z własnej doniczki

Fot. Hagsen

Przygotowując swoje ulubione potrawy zwykle sięgamy po przyprawy. Wśród nich nie może zabraknąć aromatycznych suszonych ziół, które nadają jedzeniu nie tylko niepowtarzalnego smaku, ale również cudownego aromatu.

Dziś proponujemy zioła w innej odsłonie – świeże, z własnej uprawy. Niewiele trzeba, by stworzyć taki „ogródek” na własnym parapecie. Uprawa ziół w domu może być także świetną, pouczającą zabawą. Każdemu dziecku frajdę sprawi sadzenie, sianie czy nawet pielęgnowanie sadzonek.

Domowy ogródek ziołowy

Zioła uprawia się wyjątkowo wygodnie dzięki doniczkom Herbal Sqare 120 marki Hagsen, przeznaczonym do uprawy ziół. Ich wzornictwo i kształt sprawiają, że można je ustawić niemal wszędzie, a dzięki bogatej gamie 6 kolorów z łatwością dopasujemy doniczki do wystroju kuchni. Doniczka składa się z trzech części: korpusu, dopasowanego spodka oraz specjalnego łącznika.

zioła z własnej doniczki

Fot. Hagsen

Herbal Sqare mają spodek na wodę, który jest całkowicie schowany w korpusie doniczki, a dołączone do zestawu łączniki umożliwiają łączenie doniczek w dowolne konfiguracje. Doniczki są wykonane z dwóch warstw wysokiej jakości tworzywa sztucznego (PS/PS), formowane w technologii wtrysku dwukomponentowego, dzięki czemu na dnie doniczki nie osadza się kamień. Są pakowane pojedynczo w pudełka z tektury ekologicznej z kolorowymi etykietami.

Cena jednej doniczki to 13 zł, w zestawie są tańsze.

Zestaw 1 : trzy doniczki na zioła + konewka gratis – cena 39 zł

Zestaw 2 : cztery doniczki na zioła + nasiona ziół + worki z ziemią + konewka gratis – 48,50 zł

Doniczki i zestawy są dostępne w Praktiker i sklepie internetowym www.domelo.pl.