Preparat wielofunkcyjny WD-40 został opracowany w 1953 roku. Już w pierwszych latach swojej obecności na rynku zaczął cieszyć się stale wzrastającą popularnością. Obecnie uchodzi za niezbędny produkt wyposażenia wielu domów, garaży, biur i wszelkiego rodzaju warsztatów. Użytkownicy prześcigają się w wymyślaniu nowych zastosowań, a następnie prezentują je w artykułach na swoich blogach, mediach społecznościowych i w serwisie YouTube. Po dogłębnej analizie tych materiałów postanowiliśmy przedstawić kilka zastosowań, które są naprawdę godne uwagi.

#1Preparat WD-40

Niezależnie od tego, czy masz dzieci, które postanowiły udekorować mieszkanie naklejkami, czy jesteś prezesem firmy, w której zostały wprowadzone nowe normy i informujące o nich stare naklejki muszą zostać zastąpione nowymi, powinieneś dać szansę WD-40. Preparat nieźle sobie radzi z usuwaniem naklejek z różnych powierzchni a w szczególności z metalu, drewna, szkła i plastiku. Wystarczy potrzeć naklejkę wilgotną ściereczką, a następnie spryskać ją WD-40 i odczekać około 20 minut. Po tym czasie zdrapanie naklejki nie będzie stanowiło żadnego problemu.

#2

Jeśli jesteś miłośnikiem motoryzacji, a samochód jest Twoim oczkiem w głowie, to powinieneś posiadać w swoim garażu puszkę WD40. Preparat ma właściwości wypierające wodę, co zminimalizuje ryzyko wystąpienia korozji, a jeśli jest już za późno i „ruda” pojawiła się na karoserii to WD-40 pomoże Ci się jej pozbyć.

Ciekawostka

Czy wiesz, że skład chemiczny WD-40 stanowi tajemnicę handlową. Produkt nigdy nie został opatentowany. Producent chciał uniknąć ujawnienia jego dokładnych składników. Eksperci próbują odgadnąć tajemną formułę. Jedną z najbardziej odważnych teorii jest ta, że w skład preparatu wchodzi olej z ryb. Nikt jednak tego nie potwierdza.

#3

WD-40 podobno ma też niezliczoną ilość zastosowań domowych. Jednym z częstszych problemów są skrzypiące drzwi. Po zlokalizowaniu miejsca, które wydaje irytujący dźwięk, należy usunąć z niego zalegający brud i inne zabrudzenia, a następnie nasmarować je preparatem wielofunkcyjnym. Ten prosty schemat działania powinien zażegnać problem na długi czas.Preparat WD-40

#4

Kiedy nadchodzi wiosna, ludzie mieszkający w domach jednorodzinnych zaczynają prace w swoich ogródkach. Dla jednych to forma przyjemnego spędzania czasu, a dla innych nieprzyjemny obowiązek. Okazuje się, jednak że puszka WD-40 może okazać się idealnym pomocnikiem np. spryskując preparatem łopatę sprawimy, że nie będzie się do niej przyklejała ziemia. Ponadto WD-40 ochroni także rzeczy wykonane z metalu jak ostrza kosiarki czy metalowe bramki.

Ciekawostka

Czy wiesz, że na polskiej stronie WD-40 zastosowania preparatu prezentowane na blogu, to zbiór pomysłów przesłanych do siedziby firmy przez użytkowników.

#5

Każda gospodyni domowa lubi przygotowywać rodzinny obiad i z satysfakcją patrzeć jak wszyscy się zajadają. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy, po pysznym posiłku na obrusie i ubraniach mogą pojawić się różnego rodzaju plamy. W takiej sytuacji również można posłużyć się WD-40. Nie są mu straszne plamy z sosu pomidorowego, czekolady czy owocowych deserów. Ponadto użytkownicy zauważają, że preparat najlepiej radzi sobie ze starymi zaschniętymi plamami.

#6

Okazuje się, że WD-40 zalecany jest także do bezinwazyjnego czyszczenia złota. Zastosowanie preparatu będzie zasadne w przypadku czyszczenia złota: żółtego, białego, różowego oraz zielonego.

Ciekawostka

Czy wiesz, że puszka preparatu wielofunkcyjnego zazwyczaj wystarcza na okres około półtora roku. To sprawia, że WD-40 można uznać za jeden z bardziej wydajnych produktów o zastosowaniu wielofunkcyjnym.

#7

Na amerykański produkt również spojrzeli przychylnym okiem sportowcy. Kierowcy rajdowi, kolarze oraz motocykliści bardzo często korzystają z WD-40. Preparat rozwiązuje problemy zapieczonych śrub czy nienasmarowanych łańcuchów rowerowych. Właśnie z myślą o sportowcach marka wprowadziła do oferty specjalne linie dedykowane rowerzystom i motocyklistom, czyli WD-40 Motorbike i WD-40 Bike.

#8

Preparat WD-40Preparat WD-40 wykorzystywany jest także do usuwania zadrapań z różnych powierzchni. Jeśli nie są one bardzo głębokie, to zaleca się nałożyć niewielką ilość preparatu na szmatkę i przetrzeć nią porysowaną powierzchnię. Następnie powinno się przetrzeć ją jeszcze raz suchą szmatką.

Ponad 65 lat obecności na rynku to najlepszy dowód, że WD-40 jest jak sama nazwa wskazuje preparatem wielofunkcyjnym. W artykule przedstawiliśmy jedynie 8 przykładów zastosowań, a tak naprawdę znanych jest już ponad 2000. To najlepsze potwierdzenie, że WD-40 jest produktem ponadczasowym i powinien znajdować się w każdym domu, garażu i biurze.