Ergonomiczna szlifierka mimośrodowa Bosch AdvancedOrbit 18 z zasilaniem akumulatorowym to ciekawa propozycja dla majsterkowiczów. Pozwala na komfortowe szlifowanie i polerowanie zarówno w domu jak i wokół niego.

akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Bosch

Fot. Bosch

Łatwe szlifowanie i polerowanie w każdej pozycji, wygodna praca także przy większych projektach: Bosch rozszerza system narzędzi akumulatorowych 18 V dla majsterkowiczów o wyjątkowo poręczne narzędzie – szlifierkę mimośrodową AdvancedOrbit 18. Płynna regulacja prędkości obrotowej w zakresie 6.000 – 24.000 min-1 umożliwia stosowanie jej do wielu zadań: majsterkowicze mogą z jej pomocą szlifować drewno i płyty wiórowe, ale także polerować tworzywa sztuczne i powierzchnie lakierowane. Konstrukcja z wydłużoną, poprawiającą balans rękojeścią, przypomina narzędzia sieciowe, wyróżniając się na tle konkurencyjnych modeli akumulatorowych.

Model AdvancedOrbit 18 waży 1,4 kg, ma miękką okładzinę Softgrip oraz jest wyposażony w regulowaną i zdejmowaną przednią rękojeść dodatkową. Dzięki temu np. przy obróbce ościeżnic można ją wygodnie trzymać obiema rękami  i pracować w dowolnym kierunku – także nad głową lub tuż przy posadzce. Optymalna moc i maksymalny czas pracy ułatwiają wykonanie większych projektów

akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Bosch

Fot. Bosch

Szlifierka mimośrodowa AdvancedOrbit 18 umożliwia także obróbkę większych powierzchni i zapewnia szybkie tempo pracy. Średnica talerza szlifierskiego to 125 mm. W porównaniu z konkurencyjnymi modelami z analogicznym akumulatorem o tej samej pojemności, szlifierka AdvancedOrbit 18 jest w stanie oszlifować nawet półtora raza większą powierzchnię. Podstawą jest w tym przypadku optymalne dopasowanie istotnych elementów, takich jak silnik i przekładnia, w połączeniu z inteligentnym sterowaniem „Syneon Chip“. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy mają do dyspozycji optymalną moc i maksymalny czas pracy przy realizacji każdego projektu. Tempo pracy akumulatorowej szlifierki mimośrodowej jest przez to niemal porównywalne z osiągami narzędzia sieciowego PEX 300 AE. Model AdvancedOrbit 18 zachowuje pełną moc aż do wyczerpania energii akumulatora. Wbudowany wskaźnik LED z trzema diodami informuje użytkownika o aktualnym stanie naładowania akumulatora.

akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Bosch

Fot. Bosch

Praca systemowa: „Power for All“ firmy Bosch

akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Bosch

Fot. Bosch

AdvancedOrbit 18 jest częścią systemu akumulatorowego „Power for All”, obejmującego elektronarzędzia dla majsterkowiczów i narzędzia ogrodowe. Za pomocą jednego akumulatora litowo-jonowego 18 V można zasilać obecnie 20 elektronarzędzi – od podkaszarki do trawy aż do młota udarowo-obrotowego. Majsterkowicze mogą dzięki temu zrezygnować ze zbędnych akumulatorów i ładowarek, oszczędzając przy tym pieniądze. Logo „Power for All” na opakowaniu informuje, które narzędzia należą do systemu.

W skład wyposażenia standardowego szlifierki AdvancedOrbit 18 wchodzi zintegrowany system odsysania pyłu z mikrofiltrem i przezroczystym pojemnikiem, który zapewnia użytkownikowi podgląd stanu napełnienia. Przy realizacji różnego rodzaju projektów majsterkowicze mogą korzystać z szerokiej oferty osprzętu dostępnego dla elektronarzędzia.

Cena – 429 zł.