Bujaki możesz dobrać zgodnie ze swoimi preferencjami dotyczącymi designu i wygody. Fotele wiszące to jeszcze większa przyjemność z odpoczynku.

Fotele wiszące do różnych aranżacji

Nie ma ogrodu bez bujaka! Bujaki to te elementy, których przez ostatnie lata stale przybywa w naszych ogrodach. Wprowadzają niepowtarzalny klimat i, co najważniejsze, pozwalają na wygodny odpoczynek.

Fotele wiszące są dostępne w różnych formach. Mogą to być pojedyncze bujaki, które przybierają kształt owalny lub okrągły. Mogą też być umieszczone na stelażu lub wisieć u sufitu na specjalnym mocowaniu. Oczywiście dostępne są różne style i kolory, dzięki czemu dopasujesz fotele wiszące do własnych potrzeb i do aranżacji, jaka jest utrzymana w danym pomieszczeniu.

Bujaki doskonale pasują również na zewnątrz – można go z powodzeniem ustawić na tarasie lub na balkonie albo też w ogrodzie, gdzie na pewno umili codzienny odpoczynek.

bujaki - fotele wiszące

Bujaki – bezpieczeństwo i wygoda

Bujaki ogrodowe są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pozwalają swobodnie wypoczywać. Ten nowoczesny fotel może znajdować się w ogrodzie, ale i na balkonie czy tarasie, uświetniając wybraną aranżację. Są to akcesoria bezpieczne dla każdego użytkownika – pamiętaj, by wybierać produkty od sprawdzonych producentów, dzięki czemu będziesz miał pewność wysokiej jakości materiałów i równie wysokiej jakości wykonania.

Bujaki, jak wspomniano wyżej, mogą się znajdować na stelażu lub być podwieszane u sufitu. W tym pierwszym przypadku o tyle łatwiej je użytkować, że można je przestawiać z miejsca na miejsce. Kiedy bujak jest potrzebny na zewnątrz, np. na tarasie, można go wynieść. A kiedy chcesz, aby służył w środku, to – o ile masz na niego miejsce – bez problemu możesz go postawić. Taka opcja przydaje się zwłaszcza, kiedy nadchodzi zima i trzeba przedmioty, które do tej pory stały na zewnątrz wnieść do środka. Bujaka ogrodowego nie musisz chować do piwnicy – posłuży Ci w taki sam sposób w salonie lub sypialni.

Z kolei bujak montowany na suficie lub belce na balkonie to trochę inna bajka. Potrzebuje więcej przestrzeni, bo nie można go przestawiać w dowolnym momencie. Poza tym wymaga zamontowania specjalnego haka, w związku z czym potrzeba wiercenia, po którym dziurę nie tak łatwo naprawić. Zatem decydując się na zakup fotela wiszącego, należy wcześniej zaplanować dokładnie miejsce, w którym będzie się on znajdował i wyeliminować ewentualne plany innego zagospodarowania pomieszczenia.

fotele wiszące - bujaki

Bujaki dla dwóch i więcej osób

Fotele wiszące dla jednej osoby to duża wygoda. Ale to nie jedyna opcja, ponieważ fotele wiszące i bujaki są też dostępne w wersjach kilkuosobowych. Ta najbardziej popularna to wersja dwuosobowa. Nie dość, że pomieści dwie osoby siedzące, np. podczas spotkania towarzyskiego, to także będzie świetnym rozwiązaniem dla tego, kto chce się wygodnie położyć.

Strefa wyjątkowego relaksu może powstać właśnie w Twoim domu lub ogrodzie. Marzyłeś o tym kiedyś? A może Twoja wyobraźnia nie mieściła takich rewelacji? Dzisiaj w zasadzie wszystko jest możliwe, a fotele wiszące nie stanowi żadnego problemu ani dla wyobraźni, ani dla realizacji.